www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

I Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zach.

I Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Janusza Kusocińskiego już za nami. Bieg był wspólnym przedsięwzięciem Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Gmin: Błonie, Ożarów Mazowiecki, Leszno i Stare Babice, który udało się z sukcesem zorganizować. Dzięki temu udało się przypomnieć postać wielkiego polskiego sportowca i biegacza Janusza Kusocińskiego. Była to największa impreza masowa o charakterze sportowym w naszym powiecie.

W niedzielę 28 sierpnia 2011 roku na linii startowej półmaratonu stawiło się ponad 400 biegaczy z całej Polski. Start odbył się w Błoniu na ulicy Lesznowskiej niedaleko Ludowego Klubu Sportowego „OLYMP”. Uczestników biegu powitali życząc im powodzenia i zajęcia jak najwyższych miejsc przedstawiciele władz samorządowych, radni PWZ oraz przedstawiciele służb powiatowych – policji i straży pożarnej oraz pomysłodawca półmaratonu mieszkaniec gminy Błonie, miłośnik biegania  Dariusz Ciećwierz.

Znak do rozpoczęcia rywalizacji na trasie dał znakomity i zasłużony  trener, wychowawca wielu sportowców z klubu LKS „OLYMP” – Pan Zygmunt Karlicki. Punktualnie o godz. 10.00 zawodnicy ruszyli na trasę, która miała długość 21.097 km, meta znajdowała się w Borzęcinie Dużym przy ul. Jana III Sobieskiego (Ogólnodostępna Strefa Rekreacji Dziecięcej).

Większość zawodników, która wystartowała w biegu pochodziła z Warszaw, byli również sportowcy z naszego powiatu: z Błonia, Ożarowa Mazowieckiego, Starych Babic, Łomianek i Borzęcina Dużego, nie brakowało zawodników także z innych stron Polski np.: Gdańska, Gliwic, Łodzi czy Olsztyna. Byli również zawodnicy z Ukrainy. Znacząca większość maratończyków biegnie nie po rekordy, a dla własnej przyjemności. Jak twierdzili przed startem, najważniejsze jest dla nich przebiegnięcie całej trasy i dobra zabawa.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Sergiy Okseniuk reprezentant Ukrainy z czasem 01:11:12, jako drugi Artur Urban z klubu Yuco Run Team Siedlce i jako trzeci Michał Lisiewicz z AZS AWF Warszawa. Wśród pań wygrała również reprezentantka Ukrainy Natalia Yakimowich z czasem 01:25:47. Kolejną zawodniczką była Agnieszka Kobierska z Gliwic, a trzecia na mecie zameldowała się Ewa Stupkiewicz z Warszawy. 

Po zakończeniu biegu zawodnicy mogli skorzystać z pomocy fizjoterapeutów i wzmocnić się specjalnymi posiłkami regeneracyjnymi. Pod tym względem organizacja zawodów stała na najwyższym poziomie.

Po krótkim odpoczynku nastąpił moment dekoracji zwycięzców całego biegu wśród mężczyzn i kobiet, a także w poszczególnych kategoriach wiekowych. Puchary i nagrody wręczali: Starosta  Jan Żychliński, Wicestarosta Paweł Białecki, Burmistrz Błonia Zenon Reszka, Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak, Wójt Gminy Stare Babice Krzysztof Turek oraz Zastępca Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz i Zastępca Wójta Gminy Stare Babice Marcin Zając. To właśnie dzięki wsparciu i przychylności władz samorządowych udało się z sukcesem zorganizować imprezę na tak duża skalę, kosztowało to wiele trudu i wysiłku, ale opłacało się. Duże podziękowania należą się organizatorom całej imprezy: Radosławowi Karpińskiemu ze Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego i Marcinowi Palczakowi z Urzędu Gminy w Starych Babicach, a także wszystkim służbom, które brały czynny udział w zabezpieczaniu trasy biegu: policjantom, służbie medycznej, oraz strażakom z Komendy Powiatowej w Błoniu i z ochotniczych jednostek z terenu powiatu, a także wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji i obsłudze imprezy.

 Uczestnicy biegu odjechali zadowoleni i zapewniali, że wrócą tu za rok. Organizatorzy mają nadzieję, że Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zachodniego stanie się imprezą cykliczną i na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych na Mazowszu, a nasz powiat będzie mógł corocznie gościć maratończyków.

  Do zobaczenia za rok!

Iwona Kołodyńska – Adamczyk
Główny Specjalista ds. Promocji
Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego

I Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zach.

I Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zach.

I Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zach.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *