Jednak nadal chcą być kandydatami takie osoby!
Gdy słucham i czytam to, co piszą niektórzy kandydaci na przyszłych radnych i burmistrzów mam wrażenie, że parafrazują słowa ballady Mickiewicza!:
- „Patrz, oto jest karczmy godło,
- Koń malowany na płótnie;
- Ja chcę mu wskoczyć na siodło,
- A koń niech z kopyta utnie.
- Skręć mi przy tym biczyk z piasku,
- Żebym miałczmy konia chłostać,
- I wymuruj gmach w tym lasku,
- Bym miał gdzie na popas zostać. …
Ta orgia nieprawdopodobnych obietnic, masa pomówień, zdaje się już dominować kampanię wyborczą. Przelatują w dal nad niewygodnymi wyjaśnieniami, prawdą i dalej ciągną swoje irracjonalne wątki Twardowskiego.
KMŁ to pierwszorzędny chłopiec do bicia. Zawsze się znajdzie moment, gdy w autobusie, w porannym korku jest zbyt ciasno i zbyt duszno. Oni kupią więcej autobusów i zapłacą więcej za obsługę, bo dziś nie maja przed sobą budżetu, tylko puste obietnice. A jak zadam pytanie, za co kupimy autobusy, gdzie je będziemy trzymali, tankowali i naprawiali? A obliczyli o ile wzrosną koszty i ilości, gdy to będą autobusy zero emisyjne? Ile kilometrów dróg przez to mniej wybudujemy? A jak nie dróg to szkół, przedszkoli… Jeden taki się chwali ile autobusów zakupił, to może zapytajcie, jaką im klimatyzację kazał zakładać – nie słuchając specjalistów? 7 kW śmiech na sali! A jak dużo autobusów kupił faktycznie, pokazuje wykaz autobusów na stronie KMŁ. Przy czym warto pamiętać, że przez lata burmistrz wybrany w 2018 zaczynał realnie oddziaływać w roku 2019 a z 2010 w 2011!
Ulice. Ten, kto nad problemem się pochylił to dostrzeże w tym kwadraturę koła. Dziury w drogach gruntowych zawsze szybciej powstają, gdy mróz i opady. Czysta fizyka. Krzepnąca woda rozsadza nasiąknięta nawierzchnie robiąc z niej blotko. Jak w takich warunkach je równać, gdy zaraz fizyka znów z tego zrobi błoto?! Niektórzy przez 5 i więcej lat nie nauczyli się tej prawdy! Uff.
Gmina może budować tylko na własnych gruntach! A przynajmniej fragmenty prawie wszystkich dróg gruntowych w gminie to własność prywatna! Tworzy to często kuriozalne sytuacje. Gmina mogła wykonać na historycznym śladzie dawnej gminnej Kościelnej Drogi jezdnię asfaltową. Ale już zajazdów z niej wykonać nie mogła, bo to teren prywatny. Podobnie jest tam z chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Może kandydaci powiedzą wyborcom, w jaki sposób wykupią tereny niezbędne pod drogi grunty? Jak odnajdą zagubionych kolejnych właścicieli i jak przymuszą innych do przeprowadzenia postępowania spadkowego? Takie procesy trwają długo, zbyt długo. To proces żmudny i czasochłonny. Gadać łatwo, zrobić trudniej! Teoretycznie wystarczyłaby jedna uchwała rady miejskiej przymuszająca burmistrza do wykupu. Tylko, kto ją podejmie, mając świadomość, jakie to pociągnie niewyobrażalne koszty! Ile budżetów to zje. Ot, marzenia ściętej głowy! Rewolucji nie będzie!
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
11 komentarzy
Wyślij komentarz
Wybory Gmina Łomianki 2024: Mieszkańcy Łomianek Dolnych wybrali Sołtysa i Radę Sołecką
3 października 2024 roku odbyło się zebranie mieszkańców sołectwa Łomianki Dolne, podczas którego został wybrany nowy...
Wybory Gmina Łomianki 2024: Mieszkańcy Kępy Kiełpińskiej wybrali Sołtysa i Radę Sołecką
3 października 2024 roku odbyło się zebranie mieszkańców sołectwa Kępa Kiełpińska, podczas którego został wybrany nowy...
Wybory Gmina Łomianki 2024: Mieszkańcy Łomianek Chopina wybrali Sołtysa i Radę Sołecką
2 października 2024 roku odbyło się zebranie mieszkańców sołectwa Łomianki Chopina, podczas którego został wybrany...
Wybory Gmina Łomianki 2024: Mieszkańcy Kiełpina wybrali Sołtysa i Radę Sołecką
2 października 2024 roku odbyło się zebranie mieszkańców sołectwa Kiełpin, podczas którego został wybrany nowy Sołtys...
Podpisano umowę na projekt drogi S7 na łomiankowskim odcinku Kiełpin-Warszawa
2 października w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisano umowę na opracowanie dokumentacji...
Dzień Otwarty w łomiankowskim ICDS. Obejrzyj galerię zdjęć
Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe oraz kluby sportowe działające na terenie Łomianek zaprezentowały ofertę...
Wybory Gmina Łomianki 2024: Mieszkańcy Sadowy wybrali Sołtysa i Radę Sołecką
1 października 2024 roku odbyło się zebranie mieszkańców sołectwa Sadowa, podczas którego został wybrany nowy Sołtys...
Wybory Gmina Łomianki 2024: Mieszkańcy Dziekanowa Nowego wybrali Sołtysa i Radę Sołecką
1 października 2024 roku odbyło się zebranie mieszkańców sołectwa Dziekanowa Nowy, podczas którego został wybrany nowy...
Wybory Gmina Łomianki 2024: Mieszkańcy Dziekanowa Bajkowego wybrali Sołtysa i Radę Sołecką
1 października 2024 roku odbyło się zebranie mieszkańców sołectwa Dziekanowa Bajkowy, podczas którego został wybrany...
A czego innego sie nie spodziewales po Ruseckim? Juz od czasow kiedv atakowal p.Sokolowskiego dzialal tvmi samvmi metodami.
KAŻDEMU burmistrzowi dotychczasowemu należał się solidny kopniak od mieszkańców. Za różne rzeczy. I dlatego je otrzymali!
Mamy w Polsce prawo, które skutecznie zniechęca ludzi którzy się faktycznie na wielu sprawach znają, żeby podejmowali stanowiska publiczne. I dlatego na najwyszych urzędach samorządowych zasiadają często miernoty, odpady z biznesu. Za to z ambicjami, niejednokrotnie wybujałymi. I podatni na szybką degenerację. A nie twardziele-zawodowcy z udokumentowanymi osiągnięciami, którzy już nic nie muszą udowadniać i mają z czego godnie żyć bez społecznej wypłąty.
To takie nasze przekleństwo.
Ale też społeczeństwo lubi miernoty, ceni „skromność”, bo dzięki temu czuje się lepiej. W Polsce sukces to brzemię a nie powód do chwały i źródło podziwu wśród narodu. Tym się między innymi różnimy od prawdziwej cywilizacji zachodniej.
Tak, wszyscy kandydaci obiecują szkoły, przedszkola, żłobki, drogi… nawet ci, którzy są kolejną kadencję w Radzie i teoretycznie powinni wiedzieć jakie są przeszkody na drodze ku budowie tych wszystkich potrzebnych inwestycji – pieniądze, nieuregulowane własności gruntów, brak gruntów gminnych.
Gdzie budować te szkoły i żłobki? Jak usprawniać komunikację po Łomiankach i budować ścieżki rowerowe bez uregulowania ich własności czy poszerzania ulic? Którędy te ścieżki wytyczać? Nigdy żadnych konkretów, tylko lanie wody i chciejstwo. Weźmy chociażby Rolniczą. Jeśli zrobimy na niej ścieżkę rowerową, będzie jak na Staszica – mieszkańcy posesji będą parkowali swoje samochody na ulicy, bo na chodniku i ścieżce nie będą mogły, i będzie się jeździło między nimi slalomem. Większość domów pobudowano tuż przy ulicy, więc nawet nie da się od ludzi odkupić fragmentów działek bez wyburzeń. Poza tym kto z mieszkańców się na to zgodzi, by oddawać swoje działki na inwestycje?
Tu się niewiele da zrobić, ale obiecać naiwnym zawsze wiele można.
Gdyby tu jeszcze zgoda była i współpraca, a nie powszechne gwiazdorzenie i granie na siebie.
Ci którzy obserwują mnie na forum zapewne wiedza, że wiedze na temat spraw gminy mam znaczącą. Wiele spraw mam przemyślanych. W mojej ocenie są to sprawy podstawowe, bardzo istotne, odważne i godne największej uwagi. Koncepcje wstępnie opracowana w komputerze! Co prawda zburzą świat myślenia wielu, ale gdy pochyla się nad moim tokiem rozumowania zobaczą, że jest to przemyślana alternatywa na rozwiązanie szeregu bolączek nie tylko w zakresie komunikacji. Oceniam, że eksperci będą podobnego zadania, jak wtedy, gdy około roku 2007 jako przewodniczy rady Nadzorczej KMŁ przedstawiałem z ekspertami z Poznania radnym strategię rozwoju komunikacji w Łomiankach! A sytuacja jest faktycznie trudna, bo czas łatwych decyzji dawno się skończył. A niesłychanie szybkie tempo rozwoju gminy powinno nadchodzącą radę gminy i burmistrza mobilizować do podejmowania mądrych, uniwersalnych i nowoczesnych decyzji. Mogę jedynie tyle stwierdzić, że nadchodząca kadencja będzie bardzo trudna i wymagająca wienie pracy i wysiłku.
Może oni chcą, ale po prostu „tego nie ogarniają”, jak szczerze przyznał kiedyś pewien zapaśnik olimpijski zasiadający w radzie?
Ile brał Pan $ za bycie Członkiem Rady Nadzorczej KMŁ?
Tik-tok,zegar wyborczy wybił. Młyny czasu mielą ,jednak opłaca się mieć kręgosłup, nie zaś elastyczny gorset. Wiedzę dotyczącą komunikacji zbiorowej należy uzupelniac
@ciekawy
A co ma piernik do wiatraka? Chyba jak została dana osoba powołana do Rady Nadzorczej to jest uprawniona do wynagrodzenia. Prędzej można zadać pytanie czy słusznie, ale czytając ten tekst, komentarz powyżej Pana Umiastowskiego powyżej śmiem twierdzić, że praca była wykonywana należycie.
Więc może merytoryczny komentarz do argumentów podniesionych w tekście, bo w Łomiankach już za pewnej władzy był taki „styl komunikacji” i liczę, że nigdy nie wróci…
To żaden wstyd, zwłaszcza gdy się ma do tego kwalifikacje od lat i gdy daną funkcje dobrze się wykonywało. Ta funkcja to nie tylko praca analityczna do której potrzebna jest wiedza ale również odpowiedzialność i prawem przewidziana płaca. Nie tylko byłem członkiem rady ale przez 4 lata byłem jej przewodniczącym w latch 2006-2010. Co zrobiłem. Starsi pamiętają, jak a młodsi muszą poszukać w archiwach. Mogę powtórzyć : w 2006 roku spółka była na krawędzi upadku. Autobusy były kompletnie wyeksploatowane – to były jeszcze w pełni socjalistyczne Jelcze. Ramy pękały i korodowały, silniki nietrwale jak to SW 680 i tak dalej. W kadencji tabor został odnowiony i ruszyły zakupy nowych zupełnie innej klasy autobusów. Nadal jeżdżą i zapewne jeszcze pojeżdżą, wystarczy potrzeć na wykaz taboru na stronie spółki KMŁ. Po 8 letniej przerwie aktualnie nadal jestem w radzie KMŁ. I nadal pracuje tam dla dobra Łomianek. Proszę przeczytać najnowszy BIUM w którym burmistrz opisuje dokonania spółki.
Kwalifikacje do cytatów z Mickiewicza,? Megalomania wprost proporcjonalna do wiekowego progresu
Widzę, że masz przerost formy nad treścią. Myślę, że nadszedł czas byś odpoczął, z wiekiem neurony spowalniają. Podziękuj za możliwość zasiadania, spakuje się, potem przejdź grzecznie do historii. Im mniej autopromocji tym ładniej i lepiej dla wszystkich.