www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Struktury… z tektury

Mieszkańcy pytają mnie, dlaczego nie widać mnie w gorącym przedwyborczym okresie?

Wyjaśniam.

Na zaproszenie Zarządu Platformy Obywatelskiej w Łomiankach zdecydowałem się wystartować z list KWW Koalicji Obywatelskiej. Jako osoba bezpartyjna otrzymałem 3 miejsce na liście w Okręgu Wyborczym Nr 3 do Rady Miejskiej w Łomiankach.

Niestety, z powodu niekompetencji osób odpowiedzialnych za dopełnienie formalności, nie doszło do zarejestrowania list wyborczych KWW Koalicja Obywatelska w Łomiankach (sytuacja bez precedensu). Zabrakło podpisów, choć sam przekazałem ich znaczną część. W Okręgu I – zabrakło ich 6, w Okręgu II – 8, a w Okręgu III – 15. Jednocześnie, w ramach „współpracy” z Powiatem, ponad 100 naszych podpisów Przewodniczący Koła p. Tomasz Rusinek przekazał na ręce p. Michała Gajewskiego (brata posłanki Kingi Gajewskiej) w celu uzupełnienia braków w Ożarowie Mazowieckim.

W efekcie kandydaci z list KWW Koalicja Obywatelska w Łomiankach – z powodu zaniedbań formalnych –  nie wystartują w najbliższych wyborach do Rady Miejskiej w Łomiankach. Zarząd Koła Platforma Obywatelska RP w Łomiankach zadbał jednak o to, by prawidłowo zarejestrowane zostały listy KWW Koalicji Obywatelskiej do Powiatu. Pierwsze miejsca zajmują na nich osoby odpowiedzialne za obecny stan rzeczy.

Po nieprzerwanych 15. latach pracy na rzecz lokalnego samorządu żegnam się dziś z Państwem.

Dziękuję Koleżankom i Kolegom z list KWW Koalicja Obywatelska za niezwykle krótką, nieoczekiwanie przerwaną współpracę. Dziękuję pracownikom Urzędu, w tym obsłudze Biura Rady Miejskiej za codzienną życzliwość. Dziękuję Koleżankom i Kolegom z Rady Miejskiej trzech ostatnich kadencji za motywację i inspirację do działania. Dziękuję wreszcie Wam –  Mieszkańcy za wieloletnie zaufanie, jakim mnie obdarzyliście.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

5 komentarzy

 1. Justyna

  Panie Rady Marcinie Etienne. Szkoda, tyle mogę napisać.

  Jest Pan jednym z niewielu radnych, którzy przykładali sie jak należy do pracy w Sołectwie Dziekanów Bajkowy, a potem w Radzie Miejskiej.

  Mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za to co się wydarzyło poniosą tego konsekwencje.

  11
  1
  Odpowiedz
  • Janusz

   to są te konsekwencje: „Zarząd Koła Platforma Obywatelska RP w Łomiankach zadbał jednak o to, by prawidłowo zarejestrowane zostały listy KWW Koalicji Obywatelskiej do Powiatu. Pierwsze miejsca zajmują na nich osoby odpowiedzialne za obecny stan rzeczy.”

   1
   0
 2. marzyciel

  Bardzo mało znam Pana Marcina. Zamieniłem z nim w życiu może ze 2 zdania. Ale bez wątpienia jest to, na tle innych łomiakowskich działaczy, wyjątkowo aktywna, pracowita i zaangażowana osoba. I mam nadzieję, że to będzie tylko przerwa techniczna, bo bez takich Marcinów w ogóle ta gmina nie ma sensu samodzielnego istnienia.

  6
  2
  Odpowiedz
 3. Józef

  Marcinie,
  nie chcę komentować twojego wpisu tylko dlatego, że widzę w nim wiele nieścisłości. Uważam, że powinien odpowiedzieć Tobie Tomasz Rusinek, któremu zarzucasz „handel” podpisami. My jako członkowie koła PO RP w Łomiankach przestrzegaliśmy niektórych członków zarządu (3) przed takimi działaniami. Odpowiednie zapisy są w protokołach z zebrań koła. Nie jesteś członkiem PO RP więc raczej nie będziesz miał do nich wglądu, ale możesz być świadkiem gdy sprawa trafi np. do Sądu Koleżeńskiego. Szkoda jedynie, że podobnie jak Ty również kilka innych osób zostało wyautowanych. Osoby te straciły zapewne zaufanie do przewodniczącego koła PO RP w Łomiankach Tomasza Rusinka, który jak piszesz będzie kandydował do Rady Powiatu warszawskiego zachodniego z pozycji 1. Nie wierzę, aby on sam dobrowolnie zrzekł się możliwości kandydowania.

  1
  1
  Odpowiedz
 4. jonasz

  POpaprańcy

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *