www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Kino w bibliotece

Biblioteka Publiczna w Łomiankach od sierpnia tego roku organizuje w swej siedzibie seanse filmowe dla dzieci.

– Filmy wyświetlamy na dużym ekranie, mamy projektor, nagłośnienie, krzesła, krótko mówiąc wszystko, czego potrzeba do stworzenia mini-kina – mówi Grażyna Kozińska, dyrektor łomiankowskiej biblioteki.
W Łomiankach nie ma profesjonalnej sali kinowej, więc zainteresowanie sean-sami w bibliotece jest duże. Przychodzą na nie dzieci w różnym wieku, często z rodzicami lub dziadkami. Sala może pomieścić około 30 osób.

– Do tej pory wyświetliliśmy dwa filmy, ekranizacje powieści Astrid Lindgren: „Pippi w świecie piratów”” oraz „”Dzieci z Bullerbyn””. Nagrania dostaliśmy od amba-sady szwedzkiej, w ramach programu „”Czytam, Wiem, Tworzę””. Zostały nam jeszcze dwa inne filmy, które także zamierzamy pokazać. Dzieci zamówiły sobie już projekcję następnej części przygód Pippi – mówi pani dyrektor. – Wspomniane filmy, oprócz tego, że dają maluchom wiele radości, przekazują także wartości etyczne, których brak w najnowszych kreskówkach. Myślę, że warto zapoznawać dzieci z tymi wartościami, tak twierdzą też rodzicie i dziadkowie, którzy przypro-wadzają do nas swoje pociechy.

Daty następnych pokazów nie są jeszcze znane, ale dyrekcja biblioteki planuje kontynuację projektu. Gdy terminy zostaną już ustalone, na pewno poinformujemy o tym w „”Echu””.

Warto dodać na koniec, że biblioteka w Łomiankach od dwóch lat zajmuje się animacją kulturalną na terenie miasta. Jak wynika z doświadczenia pracowników, działania te wpływają także na wzrost czytelnictwa.

mz

Kino w bibliotece

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *