www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Liceum i działka na szkołę podstawową

Radni Rady Miejskiej przyjęli uchwałę, zgodnie z którą Łomianki przyjmą od Powiatu Warszawskiego Zachodniego prowadzenie Liceum Ogólnokształcącego oraz działkę w Łomiankach Dolnych, na której ma powstać szkoła podstawowa.

Radni wyrazili zgodę na przejęcie z dniem 1 stycznia 2022 roku od Powiatu Warszawskiego Zachodniego zadania z zakresu właściwości powiatu dotyczącego prowadzenia Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Wojtyły w Łomiankach przy ul. Staszica 2 oraz zgodę na zawarcie przez Gminę Łomianki z Powiatem Warszawskim Zachodnim umowy zobowiązującej do nieodpłatnego przekazania w formie darowizny na rzecz Gminy nieruchomości oznaczonej jako działka nr ew. 224 o pow. 2,8449 ha położonej w obrębie Łomianki Dolne.

Cała uchwała wraz z uzasadnieniem poniżej.

WYNIKI GŁOSOWANIA:
ZA (13): Cłapińska Magdalena, Dąbrowski Tomasz, Etienne Marcin, Gawron-Smater Agnieszka, Krogulec Mateusz, Lenard Grzegorz, Niecikowska Mariola, Pszczółkowska Maria, Serzysko Jerzy, Skonieczny Janusz, Wawer Krzysztof, Wroniewski Maciej, Zdunek Agnieszka
PRZECIW (5): Astrau Cezary, Bartoszewski Piotr, Bryk Grzegorz, Dąbrowski Tomasz Henryk, Zalewska Maria
WSTRZYMUJĘ SIĘ (0)
BRAK GŁOSU (2): Naftyński Michał, Salwowski Adam
NIEOBECNI (1): Zabłocka-Łudzeń Joanna

 


Załączone dokumenty:
Uchwała w sprawie przejęcia od Powiatu Warszawskiego Zachodniego zadania z zakresu właściwości powiatu dotyczącego prowadzenia Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Wojtyły w Łomiankach oraz nieodpłatnego przejęcia od Powiatu Warszawskiego Zachodniego nier.pdf

 

Liceum i działka na szkołę podstawową

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

10 komentarzy

 1. Łomianki Dolne DZIĘKUJĄ!

  Gratulacje dla Państwa Radnych głosujących za szkołą. Tym, którzy głosowali przeciw podziękujemy w najbliższych woborach.

  Pani Burmistrz Żebrowska do działa! Czekamy na budowę szkoły. Jak Pani to zawali, to nie zapomnimy!

  Zastanawia mnie radny Naftński, który robi zamieszanie i wypisuje niezrozumiełe treści na facebook, że chce, że nie chce, że edukacj jest najważniejsza, a jak trzeba zagłosować to „BRAK GŁSOU”. WTF?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Pierwsza

  No proszę. Dæbrowskim nie udało siē zabezpieczyč działki pod budowę szkoły dla Łomianek Dolnych przez dwie kadencję, a Žebowskiej dała radē w ciægu dwóch lat. Kobiety góræ.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Magda

  Podrzucono nam „śmierdzące „ jajo . Trzeba było kupić niezależna działkę pod budowę szkoły , a nie obciążać gminę dodatkowymi kosztami na prowadzenie liceum co należy do powiatu .
  Głupota goni głupotę . Burmistrz i ta niby rada do wymiany .

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Stary mieszkaniec Kępy Kiełpińskiej

  Do #Magda.

  Sama jesteś „śmierdząca”. Jak można tak mówić o placówce oświatowej? Brak szacunku do uczniów, nauczycieli, dyrekcji!!!

  Wiem, znamy to. Dla was z poprzedniej ekipy wszyscy byli „śmierdzący” i „gorszego sortu” jak nie kłaniali się w pas i nie chodzili na kolanach . Czy to, że przegraliście wybory przez arogancje was niczego nie nauczyło?

  Teraz się to na szczęście zmieniło. Burmistrz i Rada podejmują decyzje, które są dobre dla wszystkich, a nie wybranej grupki .

  Te Liceum jest nam wszystkim, mieszkańcom potrzebne. W poprzednich kadencjach było traktowane jak coś zbędnego, niepotrzebnego, nieistotnego. Teraz jest szansa, że jak będzie miało jednego prowadzącego, który może wspierać rozwój będzie służyło mieszkańcom lepiej niż do tej pory.

  A jeszcze bardziej potrzeba jest działka i budowa szkoły dla Kępy Kiełpińskiej i Łomianek Dolnych.
  Plany zagospodarowania przestrzennego, które powstały w poprzednich kadencjach teraz skutkują bardzo intensywną zabudową. Ten kto zrobił takie plany, nie miał zupełnie wyobraźni, o chyba że widział wszystko oczami deweloperów. Było minęło!

  Burmistrz i Rada nie patrząc wstecz starają się ratować sytuację.

  Poprzednicy nie potrafili się z tym problemem zmierzyć. Gadanie, filmiki o niczym, budowanie w strategicznych miejscach boiska zamiast szkoły.

  Teraz jest szansa, że mieszkańcy będą mogli za kilka lat odetchnąć z ulgą.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Magda

  Człowieku ochłoń , bo nie miałam zamiaru nikogo obrażać śmierdzące jajo to przenośnia . Mam mieć prawo do swojego zdania . Poprzedni Burmistrz był najlepszym jakiego miała nasza gmina a mieszkam tu 25 lat , wiec coś mogę na ten temat powiedzieć . Za jego czasów powstały nie tylko boiska ale szkoła na Dabrowie , lodowisko , nowa nawierzchnia ulicy Warszawskiej , mnóstwo nowych ulic ,uliczek ,placów zabaw , plac linowy i tak można byłoby wymieniać długo Tak wiec proszę nie pisać kłamstw ze tak wszystko było złe .
  Od czasu przejęcia władzy przez obecna władze stoimy w miejscu. Nawet osoby które głosowały na obecna Burmistrz są zawiedzeni jej postępowaniem i brakiem kompetencji .

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Magda

  Stary mieszkańcu Kępy Kiełpińskiej wymień co przez ponad dwa lata zrobiła Burmistrz dla Łomianek ???Konkrety proszę .

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Burmistrz MŻP musi odejść

  Konkrety dokonań Pani Burmistrz MŻP, w mojej ocenie:
  1. afera z odpadami zielonymi
  2. nieudolna próba zakupu działki po zakłądach drzewnych i niezrozumiały atak na dewelopera centrum handlowego Prochownia
  3. brak strategicznych inwestycji, a prawie 3 lata rządów za nami
  4. kłótnie na szczytach władzy/ sparaliżowanie gminy na kilka miesięcy
  5. słaba komunikacja z mieszkańcami i według opinii niektórych (np na facebook) unikanie trudnych tematów oraz mieszkańców, którzy z nimi do Pani Burmistrz przychodzą.

  Podrzucili nam jajo i to kukułcze. Powiat jest zobowiązany do utrzymywania liceów – łaski nie robi, a działkę można by było przejąć od powiatu na cele oświatowe, bez zobowiązania do utrzymywania liceum…wystarczy chcieć

  Tylko REFERENDUM Burmistrz MŻP musi odejść

  0
  0
  Odpowiedz
 8. dokonania Burmistrz Tomasza H Dąbrowskiego

  – budowa szkoły w Dąbrowie Leśnej (przeciw były osoby z otoczenia obecnej Pani Burmistrz
  – budowa przedszkola
  – rozbudowa szkoły
  – place zabaw
  – skanalizowanie dużej części Łomianek
  – miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego
  – asfaltowanie ulic
  – budowa parku mgieł
  – budowa parku linowego
  – budowa skate-parku
  – budowa lodowiska
  i można tak wymieniać i wymieniać. Wszystkie te inwestycje powstały w ciągu 4 lat rządów 2014-2018…a co w ciągu 3 lat zrobiła Pani Burmistrz MŻP?

  0
  0
  Odpowiedz
 9. #Marek

  W poprzedniej kadencji PRZECIW BUDOWIE szkoły podstawowej w Dąbrowie, budowie nowego budynku (rozbudowie)w szkole podstawowej w Dziekanowie Polskim i budowie nowego przedszkola w Dziekanowie Łeśnym byli radni;

  Małgorzata Żebrowska-Piotrak
  – KWW P.M. i Mieszkańcy Łomianek),
  Marcin Etienn -(Komitet Wyborczy PO),
  Mariola Niecikowska
  – (KWW U.G.),
  Wojciech Berger – (Komitet Wyborczy PO),
  Ewa Krzyżowska – (KWW Dialog Ziemi Łomiankowskiej),

  0
  0
  Odpowiedz
 10. #Marek

  W poprzedniej kadencji PRZECIW BUDOWIE szkoły podstawowej w Dąbrowie, budowie nowego budynku (rozbudowie)w szkole podstawowej w Dziekanowie Polskim i budowie nowego przedszkola w Dziekanowie Łeśnym byli radni;

  Małgorzata Żebrowska-Piotrak
  – KWW P.M. i Mieszkańcy Łomianek),
  Marcin Etienn -(Komitet Wyborczy PO),
  Mariola Niecikowska
  – (KWW U.G.),
  Wojciech Berger – (Komitet Wyborczy PO),
  Ewa Krzyżowska – (KWW Dialog Ziemi Łomiankowskiej),

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *