www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Obiekt w Burakowie – uchwała NIEWAŻNA

31 lipca 2015 r. Wojewoda Mazowiecki wydał rozstrzygnięcie nadzorcze, w którym stwierdził nieważność podjętej 2 lipca 2015 r. podczas VIII Sesji RM w Łomiankach uchwały Nr VIII/87/2015 zmieniającej uchwałę Nr XVI/85/91 RM w Łomiankach z dnia 11 grudnia 1991 r. w sprawie zagospodarowania obiektu w Łomiankach – Burakowie po likwidacji przedszkola samorządowego.


Załączone dokumenty:
Rozstrzygnięcie nadzorcze.pdf

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

8 komentarzy

 1. Merkel

  Która to juz uchwała podjęta w tej kadencji przez radnych burmistrza Dąbrowskiego, którą została uchylona?
  Dobrze, że jest instytucja nadrzędna, która kontroluje poczynania polityków z Komitetu Tomasza Dąbrowskiego.

  Mieszkańcom Burakowa życzę powodzenia w walce o swoje. Szkoda, że buirmistrz i jego radni działają wbrew woli mieszkańców.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Stefan

  Mieszkańcy Burakowa i Łomianek powinni zbojkotować jutrzejszą potańcówkę, którą im władze organizują w osiedlu. Żeby burmistrz wiedział, że trzeba się liczyć z mieszkańcami, zwłaszcza gdy prawo jest po ich stronie.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. pracujący mieszkaniec

  Kiedy będzie można obejrzeć harce radnych pod kierownictwem p. Krysteckiego na filmie? Sesje są chyba specjalnie organizowane w takich godzinach aby mieszkańcy nie mogli w nich uczestniczyć.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. mata hari

  Chciałabym przeczytać komentarz Zarządu Osiedla Buraków, dotyczący ostatniego wpisu p.Rusieckiego na gminnym portalu w dniu 28 sierpnia. Pozdrawiam.

  0
  0
  Odpowiedz
 5.  ...

  Przeczytałem”artykuł” p.Rusieckiego i poważnie zastanawiam się nad tym czy ktoś w ogóle powinien się do tego czegoś odnosić.
  To co napisal nie świadczy ani o nim ani o jego zwierzchniku burmistrzu Dąbrowskim zbyt dobrze.

  Agresywna pelna insynuacji polityka którą kierują p.Rusiecki i p.Dąbrowski przeciwko mieszkańcom jest obrzydliwa. Poziom na jakim się odbywa walka przeciw mieszkańcom w dodatku za pieniądze mieszkańców jest bardzo niski.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. cd.

  Skoro uchwała, którą przegłosowali polityczni radni z komitetu burmistrza Dąbrowskiego została unieważniona przez organ wyższego rzędu czyli wojewodę to znaczy, że budynek przy ulicy Kościuszki należy do mieszkańców Burakowa? Czy dobrze interpretuję fakty?
  ps. To co i w jakim stylu pisze polityk Rusiecki w tubie władzy nie ma sensu komentować. Nawet jak ktoś będzie chciał to sprostować to i tak pewnie redaktor Zielke nie dostanie politycznego pozwolenia na wydrukowanie tego.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. o żesz

  O tym co jest lub będzie w tym budynku decyduje burmistrz. O ewentualnym odebraniu go mieszkańcom jako miejsca ich spotkań zadecyduje Dąbrowski.
  Są dwie kwestie w tym „przedstawieniu” zafundowanym mieszkańco Burakowa przez obecną władzę.
  . Albo prawnik gminny, albo Krystecki albo burmistrzowie nie maja pojęcia o prawie samorządowym i dlatego poddali pod głosowanie Radnym tą uchwałę
  . Albo wiedzieli ,że jest niezgodna z prawem, Marszałek się nie zorientuje i cała ta niepopularną decyzję bedzie można zwalić na Radnych, a Burmistrz będzie dzięki temu poza podejrzeniem 🙂 tak jak odbywa się to do dej pory od 5 lat w innych sprawach.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. obserwator

  Jaki Przewodniczący Rady tak i przygotowane uchwały nikt nie powinien się dziwić. Większość powinna być już na emeryturze, jedni z wojska ludowego inni na milicyjnej a jeszcze inni dla zasłużonych w PZPR.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *