www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Ponad 1,4 miliona dofinasowania

28 września 2021 r. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak oraz Skarbnik Hanna Dąbrowska podpisały umowę na dofinansowanie projektu „Rozbudowa ulicy Sierakowskiej na odcinku ulicy Kolejowej do ulicy Warszawskiej wraz z infrastrukturą w gminie Łomianki”.

Jak informuje Urząd Miejski w Łomiankach w ramach przebudowy ulicy Sierakowskiej na odcinku ulicy Kolejowej do ulicy Warszawskiej, poza zmianą nawierzchni drogi, zostanie wybudowana ścieżka rowerowa oraz chodnik, oznakowanie, zjazdy indywidualne do posesji oraz publiczne.
Projekt zakłada również budowę odwodnienia (skrzynki rozsączające) oraz przebudowę sieci elektroenergetycznej i sanitarnych.

Dofinansowanie, w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymały Miasto Marki – 1 035 265,15 zł, Miasto Przasnysz – 1 413 332,05, Miasto Ząbki – 665 156,80 zł, Miasto i Gmina Gąbin – 1 549 021,34 zł, Miasto i Gmina Łomianki – 1 408 872,25 zł oraz Gmina Somianka – 370 746,15 zł

Relację VIDEO z podpisania umów można zobaczyć na FB/Mazowiecki Urząd Wojewódzki

redakcja@lomianki.info
foto: Mazowiecki Urząd Wojewódzki

Ponad 1,4 miliona dofinasowania

Ponad 1,4 miliona dofinasowania

Ponad 1,4 miliona dofinasowania

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

6 komentarzy

 1. kate

  Bardzo dobra wiadomość. Czekaliśmy na remont tej ulicy od lat.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. GONG

  A deweloper Roman Mikke cały czas narzeka, że Łomianki są źle zarządzane, że nie ma funduszy zewnętrznych.
  Płacze bo mu się wuzetki na zawołanie skończyły? Bezczelny typ który boi się nawet własnym nazwiskiem podpisać.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Magda

  Dlaczego Burmistrz Żebrowska niszczy Łomianki !!!!!
  Powstają blokowiska jedno za drugim ,brak infrastruktury drogowej przy takim napływie nowych mieszkańców to istna tragedia .
  Róbmy referendum !!!

  0
  0
  Odpowiedz
 4. ADAM

  Proszę o informacje ile w zeszłej kadencji wydano ..warunków zabudowy.. czyli pozwoleń bez planów zagospodarowania na szeregowce przy Wiśle w Łomiankach Dolnych.
  Proszę przejechać się ulicą Jeziorną lub zobaczyć jakie ..wagony.. bliźniaków i czworaków stoją przy Brzegowej przy Armii Poznać i zobaczyć co wybudowano przy samej Wiśle.
  Czy ktoś może odpowiedzieć kto tam stawiał te szeregowce kilka lat temu, kto osobiście wydał na to pozwolenie i dlaczego tak agresywnie zabudowano tamtejsze łąki wbrew woli mieszkańców? Czy są jakieś są powiązania?

  Dlaczego przez takie decyzje tak teraz musimy cierpieć.

  Druga sprawa to ..bloki..
  Dlaczego manipulatorzy przypisują tę sprawę obecnej władzy? Któremu deweloperowi zależy na rozpowszechnianiu takich ..informacji..? Czy któryś ..deweloper od szeregowców.. przestał dyktować bajońskie kwoty za 60 metrów powierzchni mieszkalnej plus 50 metrów ogródka, bo ceny nieruchomości się urealiniły?

  Czy są wśród mieszkańców zainteresowni prawdą a nie manipulacjami które są rozpowszechniane?
  Wszystkie dokumenty są jawne, więc nie rozumiem co to ma na celu? Wystaczy w nie zajrzeć.
  https://lomianki.info/document.php?did=4445

  Czy doczekamy się dokumentów na temat „warunków zabudowy” dla terenów nad Wisłą? Kto, kiedy i komu je wydał?

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Panie Adam

  Zapewne poprzednicy mieli zamiar jakoś to kontrolować i dlatego wylecieli, a teraz kukiełką kręcą jak chcą, i mamy to co mamy,rządy deweloperskie, w cywilizowanym świecie najpierw zapewnia się infrastrukturę, a potem zabudowę, a nie odwrotnie.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Mieszkanka Łomianek Górnych

  Też bym chcała poznać dokumenty na temat tego kto i kiedy wydał te wszystkie „pseudo pozwolenia na budowę” czyli ndywidualnie rozpatrywane warunki zabudowy dla osiedli „łanowych” w Łomiankach Dolnych na ulcicy Brzegowej, Łużyckiej, Kościelnej Drodze. To co tam się dzieje, przekracza nie tylko zdrowy rozsądek ale i dobry gust.

  Dokumenty w sprawie bloków jasno pokazują, że decyzje zapadły za czasów poprzedników Pani Żebrowskiej. Teraz czas poznać fakty na temat zabudowy szeregowej.

  Wydaje mi się, że bloki to wierzchołek góry lodowej tego co się wydarzyło kilka lat temu w sprawie zabudowy Łomianek. Znacznie więcej powstało szeregowców, bliźniaków, czworaków.

  Czy Info Łomianki może postarać sie o te dokumenty? Czy są one dostępne?

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *