www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Trzecie podejście do budżetu Łomianek – radni kolejny raz powiedzieli „nie”

Radni Rady Miejskiej kolejny raz odrzucili budżet Łomianek na 2024 rok. Mimo, że wcześniej chcieli zmian w budżecie, to zmieniona jego wersja też nie zyskała ich poparcia.

23 stycznia odbył się kolejna sesja Rady Miejskiej w Łomiankach podczas, które procedowano projekt uchwały budżetowej Gminy Łomianki na rok 2024.

Podczas poprzednich sesji, które odbyły się 28 grudnia 2023 roku oraz 11 stycznia 2024 roku radny Michał Naftyński zgłaszał „wniosek” o przygotowanie budżetu bez opcji obligacji w kwocie 25 milionów złotych. Zapisane w budżecie obligacje miały być ewentualnie zaciągnięte po wcześniejszej zgodzie radnych na wydatki inwestycyjne.
Propozycja radnego Naftyńskiego została przyjęta przez większość rady.

Na trzeciej z kolei sesji poświęconej budżetowi, która odbyła się 23 stycznia, propozycje zmian w budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej (WPF), które spełniały – jak się mogło wydawać – postulaty radnych, przygotował wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Wawer. Zmiany zostały przygotowane – jak sam stwierdził wiceprzewodniczący Wawer – przy współpracy z urzędnikami Urzędu Miejskiego w Łomiankach.
– Radni chcieli, by zdjąć 25 milionów, żeby nie było w budżecie. Pokusiłem się przy pomocy Urzędu, żeby te 25  milionów zostało zdjęte z poszczególnych pozycji, z inwestycji. Nadmieniam, że te inwestycje będą kontynuowane  – mówił na wstępie wiceprzewodniczący Wawer.
Zgodnie z wnioskiem merytorycznym wiceprzewodniczącego Krzysztofa Wawra z budżetu po stronie przychodów zostały „zdjęte” obligacje (25 milionów zł) oraz –  by budżet się równoważył – po stronie wydatków część zaplanowanych na 2024 rok inwestycji.

Po przedstawieniu propozycji zmian przez wnioskodawcę oraz złożeniu wniosku przez radnego Naftyńskiego o „zamknięcie dyskusji”, propozycja radnego Wawra została odrzucona.
Ostatecznie kolejny raz radni odrzucili projekty WPF oraz Budżetu Gminy Łomianki na 2024 rok zaproponowane przez burmistrz Małgorzatę Żebrowską-Piotrak.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu video XCII sesja Rady Miejskiej w Łomiankach.

Uchwała budżetowa powinna być przyjęta przez Radę Miejską do 31 stycznia. Jak wynika z treści art. 240 ust. 3 ustawy o finansach publicznych.  W przypadku nie przyjęcia uchwały, Regionalna Izba Obrachunkowa, „w terminie do końca lutego roku budżetowego, ustala budżet jednostki samorządu terytorialnego w zakresie zadań własnych oraz zadań zleconych”

mm./red

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

10 komentarzy

 1. do Nafyńskiego

  Radny Wawer chciał uratować budżet, a Natyński chce odwołać!

  Czy pan Nafyński rozumie jaką funkcję pełni? Czy zdaje sobie sprawę jak decyzje mają wpływ na funkcjonowanie gminy?

  ŻĄDAM remontu ul. Wiślanej!
  ŻĄDAM szkoły w Łomiankach Dolnych!
  ŻĄDAM normalnego fukcjonowania gminy!

  To wszystko się nie zadzieje, jeżeli nie będzie budżetu.

  Panie Naftyński Bierzesz 3000 złotych z między innymi moich pieniędzy miesięcznie za robienie takiego cyrku? Jak chcesz się tak bawić to rób to za swoje!

  Z pana oświadczenia majątkowego wynika, że nie ma pan roboty od dawna, i może właśnie dlatego, że nikt nie chce takiego „fachowca” na pokładzie.

  https://bip.lomianki.pl/bip/oswiadczenia-majatkowe/oswiadczenia-radnych/oswiadczenia-radni-viii/7404,Naftynski-Michal-Grzegorz.html

  8
  3
  Odpowiedz
  • Raf

   Nafta zawsze miał inaczej poukładane. Mówiłem, żeby na niego nie głosować, bo nie wiadomo co mu odbije. Nie wszyscy posłuchali, bo to kolega i taki wygadany.
   Teraz efekt mamy taki, że strażacy mogą stracić duże pieniądze na funkcjonowanie.

   5
   4
  • Głos rozsądku

   To idz wez te 3 tyś i zachowuj sie jak pasożyt zadłużając miasto po uszy. Żeby chcieć to trzeba mieć, a żeby mieć to trzeba dobrze miastem zarzadzać . Nie wolno zadłużać miasta tylko dlatego bo włodarz miasta nie umie nim zarządzać!

   3
   3
 2. Jacek

  Dobrze, że INFO Łomianki pokazuje całe nagrania. Można sobie wyrobić zdanie samemu.

  Obejrzełem te nagranie i muszę stwierdzić, że zupełnie nie rozumiem radnych.
  Nie chcieli obligacji. Dobrzez, rozumiem. Mają takie prawo.
  Ale a jak im radny Krzysztof Wawer przedstawił popozycję bez obligacji to też odrzucili i jeszcze Nafyński chce Wawra odwołać, bo próbował pomóc mieszkańcom.
  Wygląda na to, że radni z Naftyńskim na czele to amatorzy kwaśnych jabłek.

  5
  1
  Odpowiedz
 3. Sowa

  Badania psychologiczne dla kandydatów by były jednak dobrym pomysłem.

  4
  1
  Odpowiedz
 4. TAK DLA NAFTYŃSKIEGO

  Brawo Panie Naftyński. Tak jak mówiliśmy trzeba Łomianki Żebrowskiej rozwalić i mówić wszystkim, że nie potrafi tym zarządzać.
  Dość tego, dość tych miałkich Łomianek. Musi wrócić żądzenie twardą ręką.

  Tak jak mówiliśmy koalicja Pana Burmistrza Piotra Rusieckiego, Pani Zastępcy Technicznego Marleny Cłapińskiej i Pana Zastępcy Społecznego Michała Naftyńskiego jest najlepszym układem.
  Do dzieła Panie Naftyński, Najważniejsze żeby sprawy się zdadzały.

  2
  5
  Odpowiedz
 5. PRECZ Z RVDYMI

  Gdyby ta rvda przygotowała bvdget taki jak jej nakazala rada to nie byłoby problemv.

  PRECZ Z RVDYMI !!!!!!!!!

  BRAWO PANIE NAFTYNSKI !!!!!!! BEDZIE NAGRODA !!!!!!!!

  PAN PIOTR RVSIECKI I PAN JAROSLĄW KACZYNSKI – CHWALA BOCHATEROM!!!

  0
  5
  Odpowiedz
 6. Głos rozsadku

  Na szczęście Piotr Rusiecki w naszym mieście jest skończony. Pokazał swoje podejscie do obywateli , chamstwo, butę. Teraz usiłuje ocieplić swój wizerunek , lecz ludzie pamietają …;) troche to śmieszne że juz się nazywa burmistrzem 😀 ale będzie płacz

  4
  2
  Odpowiedz
  • stary znajomy z boiska

   Łomianki zasłużyły na kogoś kto kto ma chociaż trochę kultury a nie kogoś takiego jak jak ten buc który starym znajomym nie odpowie nawet „dzień dobry” w sklepie.

   2
   0
  • Czar

   Okropny człowiek . Zapytajcie T .H .Dąbrowskiego co o nim sądzi , powie jak się potrafi zachować , jak potrafi niszczyć . Wiele na ten temat też miał by do powiedzenia śp. Bogdan Kłódkiewicz, który był wiceburmistrzem za czasów tego ,, pana ,,

   1
   0

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *