www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

20 000 KILOMETRÓW

Minęły właśnie trzy miesiące od wprowadzenia do eksploatacji nowychautobusów SOLARIS URBINO. Zakupione zostały z funduszy gminyw miejsce starych wyeksploatowanych Jelczy (siedem z nich zostałoprzekazanych już do złomowania).

Dziewięć nowych pojazdów przejęło na siebie główny ciężar przewozów pasażerskichrealizowanych przez naszą spółkę. Poza godzinami szczytu, kiedy to uruchamiamyjednocześnie 20 jednostek, stanowią one przeważającą część taboru obsługującegonasze linie. O tym jak solidnie pracują świadczą ich przebiegi – w zdecydowanej większościprzekraczające już 20 tys. km. Po pierwszym okresie użytkowania, po dotarciusię podzespołów i wychwyceniu wszystkich drobnych usterek, autobusy powinnyteraz bezawaryjnie, i miejmy nadzieję bezwypadkowo, obsługiwać mieszkańcównaszej gminy. Znakomicie sprawdziły się w ciężkich warunkach atmosferycznychw okresie silnych mrozów, jakie miały miejsce tej zimy. Uruchamianie silników nienastręczało żadnych trudności. Wydajność automatycznie włączanego ogrzewaniawnętrza, nawet przy najniższych temperaturach była satysfakcjonująca.

Dzięki niskopodłogowej konstrukcji zdecydowanie łatwiej jest wsiadać i wysiadaćz autobusu. Mamy z wózkami oraz osoby niepełnosprawne nie mają z tym najmniejszegoproblemu. Drzwi posiadają specjalne czujniki zabezpieczające przedprzycięciem i uniemożliwiające ruszanie bez ich zamknięcia – wzrosło bezpieczeństwopasażerów. Komfort jazdy niech ocenią sami pasażerowie. Niespodzianką dlaużytkowników (również dla nas) było dodatkowe wyposażenie wykonane przezproducenta w postaci głosowego zapowiadania przystanków. Nowością, którawprowadzona została z inicjatywy gminy są monitory zamontowane na ścianie kabinykierowcy. Są na nich przekazywane aktualne informacje dotyczące lokalnychwydarzeń. Stanowią element integrujący mieszkańców, zbliżający władze samorządowedo społeczeństwa, a także skracający dłużącą się podróż. Nie bez znaczeniajest wyposażenie nowych SOLARISÓW w silniki spełniające najbardziej wyśrubowanenormy ekologiczne. Do przeszłości odchodzą stare, dymiące, wyeksploatowaneegzemplarze. Nowy zakup sprawdza się i zdał egzamin praktyczny.

Należy sobie i mieszkańcom Łomianek życzyć, aby pozostała część taboru jak najszybciejosiągnęła tak wysoko ustawioną poprzeczkę jakości.

Bogdan Marcińczyk – Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki Sp. z o.o.

MIESIĘCZNIK LOMIANKI.INFO – 1/2011

20 000 KILOMETRÓW

20 000 KILOMETRÓW

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *