www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Kandydaci z list Platformy Obywatelskiej przegrali przed wyborami

KWW Koalicji Obywatelskiej nie wystawi żadnego kandydata do Rady Miejskiej w Łomiankach. Powód… nie udało się zebrać wystarczającej liczby podpisów pod listami.

Tomasz Rusinek – Przewodniczący Koła Platformy Obywatelskiej RP w Łomiankach – zapowiadał, że PO wystawi „bardzo mocne listy do Rady Miejskiej w Łomiankach i do Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego z rekordową ilością kobiet”.  

Aby zarejestrować listy kandydatów do Rady Miejskiej komitety musiały zebrać do 4 marca 2024 roku minimum 150 podpisów (zgodnie z powszechnie znanymi i ogólnodostępnymi wytycznymi Państwowej Komisji Wyborczej) na każdą z list z trzech łomiankowskich okręgów, czyli razem minimum 450 podpisów

Komitet Wyborczy Platformy, na czele z przewodniczącym Rusinkiem, jako ostatni ze zgłoszonych  komitetów – w ostatnim możliwym dniu przyjmowania wniosków przez Miejską Komisją Wyborczą – przyniósł jedynie około 250 podpisów, co jest liczba niewystarczającą. Nie pomogła szybka akcja ich „dozbierania”. Podpisów zabrakło i nie udało się skutecznie zarejestrować list kandydatów Koalicyjnego Komitetu Wyborczego KOALICJA OBYWATELSKA do Rady Miejskiej w Łomiankach w żadnym z okręgów

To pierwszy taki przypadek w historii łomiankowskich wyborów samorządowych, by tak duży komitet wyborczy nie zebrał wymaganej liczny podpisów.
Inne mniejsze lokalne komitety, okazały się zdecydowanie skuteczniejsze – zebrały znacznie więcej podpisów niż wymagane minimum.

Komentarz na ww. temat próbowaliśmy otrzymać od przewodniczącego Tomasza Rusinka, jednak nie udało się nam z nim skontaktować. Sprawę natomiast skomentował Marcin Etienne – obecny radnych Rady Miejskiej, który miał kandydować z list KWW Koalicji Obywatelskiej.

Ostatecznie Koalicyjny Komitet Wyborczy KOALICJA OBYWATELSKA skutecznie zgłosił tylko listy do Powiatu WZ.

mm./red

 

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

21 komentarzy

 1. Hahahah

  No to po Platformie. Szkoda mojego głosu w wyborach parlamentarnych… W Łomiankach PO to zwyczajni pajace. Żeby nie uzbierać kilkuset podpisów?
  Żaaal

  11
  0
  Odpowiedz
  • marzyciel

   Nie szkoda, bo sprawy krajowe to esencja i absolutna podstawa do tego, żeby w ogóle dało się żyć w tym kraju.
   Kolejna kodencja PiS-u zaorałaby Polskę do skały macierzystej.

   3
   7
  • Ida

   A kolejne rządy pato- inteligencji zamienią Polskę w kolejny land Bundesrepubliki. I to będzie koniec Polski.

   6
   9
  • marzyciel

   Ida: bez komentarza.
   Samodzielne, nawet częściowo, myślenie to dla ciebie obcy proces.

   2
   4
 2. mieszkaniec

  Rusinek do wywalenia! Już dawno Platforma krajowa i regionalna powinna zrobić porządek z Łomiankach!

  14
  2
  Odpowiedz
  • marzyciel

   Zapewne Neumann powiedziały o Łomiankach i Legionowie dokładnie to samo, co kiedyś powiedział o Tczewie.
   No ale cóż. „Taki mamy klimat”. To znaczy, takie mamy społeczeństwo jakie mamy. Idea może być dowolna a ludzie, szczególnie te „doły” bez których niestety obejść się nie można, są jakie są.
   O ostatecznym efekcie stanowi ogół, czyli margines.

   0
   0
  • Herburt-Heybowicz

   To WIELKI SKANDAL!!! To SABOTAŻ!!! Pełna mobilizacja ,ciężka praca wielu mocno zaangażowanych osób przy poprzednich WYBORACH.ZWYCIĘSTWO KO. A teraz policzek dla wszystkich głosujących.A teraz panoszące się zawoalowane pisiory pchają się do koryta bo poczuły kasę.To żałosne.Ludzie głosujcie na zdrowy rozsądek.Pani Burmistrz opisała w ostatniej Gazecie Łominkowskiej bardz dokładne sprawozdanie z ostatnich 5 lat kadencji.Przeczytajcie i rozsądnie zagłosujcie.

   1
   1
 3. Anka

  Rusinek powinien się natvchmiast podać do dvmisji. Zarówno z przewodniczącego łomiankowskiej PO jak i z listv kandvdatów do Powiatu.
  Ale czv ten człowiek na honor?

  15
  3
  Odpowiedz
 4. Apel do T.Rusinka

  Donald Tusk właśnie na radzie krajowej PO mówi o „nadziei” i o tym, że można ją stracić. Rusinek właśnie tej „nadziei” mieszkańców Łomianek pozbawił.

  Znalazłem wyniki wyborów w Łomiankach. Prawie połowa mieszkańców Łomianek, aż 43% wyborców poparło Koalicję Obywatelską.
  https://lomianki.info/mieszkancy-gminy-lomianki-postawili-na-koalicje-obywatelska/

  Panie T.Rusinek jedynym honorowym i przyzwoitym rozwiązaniam tej sytuacji jest podanie się do dymisji, zrezygnowanie z kandydowania oraz publiczne przeproszenie wszystkich zwolenników PO w Łomiankach.

  16
  2
  Odpowiedz
 5. Jan Umiastowski

  Źle się dzieje w lokalnej PO od lat. Zupełnie utraciła wszelką inicjatywę i poparcie. Zamiast szukać sprzymierzeńców wykluczała ich . Pycha kroczy przed upadkiem. Mnie się wydaje, iż ambicje jednego człowieka nie powinny deprecjonować całej organizacji. Czas na nowe rozdanie.

  7
  2
  Odpowiedz
  • Ida

   Czas na koniec patoli

   2
   0
 6. IKar255

  Jak się ktoś bierze za politykę, to musi trochę wysiłku włożyć, chociażby właśnie w zbieranie podpisów. Nie spotkałam w Łomiankach ani jednego działacza/działaczki (nie tylko z PO) zbierającego podpisy np. przy Netto, Biedronce, Lidlu, kompleks Prochownia … Nic. Zero. To gdzie te podpisy były zbierane? Czy to ja powinnam ich szukać czy oni mnie?

  4
  1
  Odpowiedz
 7. Aha

  Rusinek wybrał nepotyzm i ratowanie własnych czterech liter. Apel do PO krajowego – wywalcie tego pajaca z listy do powiatu!

  10
  1
  Odpowiedz
  • marzyciel

   Wystarczy na niego nie głosować. I niech tak się stanie.

   7
   1
 8. marzyciel

  Najwyższy czas, żeby Łomianki przestały być żałosną wiochą podwarszawską, zarządzaną przez działaczy „na miarę naszych możliwości” i zostały wchłonięte przez Warszawę, która tu zaprowadzi względny porządek.

  5
  5
  Odpowiedz
 9. Janek

  Teraz zostaje mi już tylko głosowanie na p.Rusieckiego, którego ojciec zakładał PO w Łomiankach obecnie ma komitet bezpartyjny.
  Tomasz Rusinek od dawna chyba nie powinien być przewodniczącym?

  6
  1
  Odpowiedz
  • marzyciel

   Na Rusieckiego jest łatwo zagłosować i zostanie burmistrzem z rekordowym prawdopodobieństwem 33%. Bo występuje aż na 2 pozycjach na liście 6 kandydatów.
   Jednego trudno mu odmówić – skuteczności w osiąganiu celów. Szkoda tylko że… z nikim ich nie konsultuje. W efekcie mamy modne ostatnio na świecie jednowładztwo. Zwane inaczej dyktaturą.

   3
   1
 10. Ludwik

  Ja myślałem też o Dąbrowskim, ale on ma juz 60 lat i wygląda jakby potrzebował 5 lat do emerytury. Poza tym pracuje w Otwocku, który jest w rękach PISu i pewnie dlatego tam jest. Zresztą kiedyś startował wyborach z list PISu. Także dlatego jest to już przeszłość

  4
  1
  Odpowiedz
  • marzyciel

   Dla nikogo znikąd parę latek całkiem godziwej pensji za wykładanie ksiąg papieskich i klękanie na uroczystościach kościelnych to złoty strzał.
   Kto wie, może doczekalibyśmy się drogi krzyzowej na każdej ulicy w gminie? Albo kolejnego największego pomnika Jezusa w Polsce?

   2
   1
 11. Ida

  I bardzo dobrze. Ludzie zobaczyli jak rządzą krajem. Nie chcemy pato – inteligencji zamordyzmu w Łomiankach.

  6
  1
  Odpowiedz
  • marzyciel

   Boisz się zostać torturowanym więźniem politycznym?
   🙂

   1
   1

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *