www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Komisja Rewizyjna 9.07.13 g. 17.00

Urząd Miejski przy ul. Warszawskiej 115, w sali nr 5

JEŻELI JESTEŚCIE PAŃSTWO ZAINTERESOWANI ODROLNIENIEM SWOJEJ ZIEMI LUB ZMIANĄ STUDIUM POWINNIŚCIE TAM BYĆ.

Tylko teraz jest na to czas. Poinformujecie o tym Waszych sąsiadów.

Tematy posiedzenia: Sprawy bieżące.
Między innymi kwestia skargi na Burmistrza, pana Andrzeja Mikołajczyka dotycząca nowo tworzonych planów zagospodarowania przestrzennego.

RADNI BĘDĄ MIELI MOŻLIWOŚĆ WSŁUCHANIA SIĘ W WASZE PROŚBY. (np dotyczące zmiany przebiegu drogi Kościelnej, odrolnienia Kępy Kiełpinskiej, Łomianek Dolnych czy też kwestii PRZYMUSOWYCH SCALEŃ w Dziekanowie Polskim).

Czy procedować błędne plany czy też posłuchać głosu mieszkańców i przystąpić do realizacji uchwały poprzez znalezienie środków na ten cel?! Pieniądze są, to tylko kwota 30 tys. do wskazania w wielomilionowym budżecie, trzeba tylko chcieć.

Dla mieszkańców nie ma znaczenia, kto znajdzie te środki, czy Burmistrz czy Radni. Zależy nam na czasie. Czekamy już 1.5 miesiąca na rozwiązanie tej kwestii.

ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UCZESTNICZENIA W KOMISJACH I ZABIERANIA GŁOSU.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

8 komentarzy

 1. tadek

  Wypadałoby opublikować też tekst skargi, jeśli chce się przemawiać obiektywnie. Skargę złożył Radny Sołecki – Andrzej Mikołajczyk, wieloletni sołtys Łomianek Dolnych. Mieszkaniec walczący z o zachowanie walorów krajobrazowych i dziedzictwa kulturowego Łomianek. Działa m in w stowarzyszeniu Nasze Łomianki, które zajmuje się między innymi rekultywacją cmentarzy na terenie Łomianek (http://www.facebook.com/NaszeLomianki). Tekst sargi:

  „Łomianki Dolne, dnia 12 czerwca 2013 r.

  Rada Miasta Łomianki

  SKARGA NA DZIAŁANIE BURMISTRZA

  Niniejszym na podstawie art. 221 § 1 oraz art. 227 kodeksu postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r., Nr 98, poz. 1071, z późn. zm.) wnoszę skargę na zarządzenie nr RAG.0050.61.2013 r. Burmistrza Łomianek z dnia 4 czerwca 2013 r., które wydane zostało z naruszeniem art. 17 pkt 12 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. (Dz. U. z 2003 r., Nr 80, poz. 717, z późn. zm.).

  Zgodnie z przywołanym powyżej przepisem Burmistrz zobowiązany jest rozpatrzeć uwagi zgłoszone przez mieszkańców do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (zwanego dalej: „MPZP”) w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania.

  Burmistrz nie wykonał wskazanego wyżej obowiązku ustawowego. W/w zarządzenie Burmistrza wskazuje, że wykaz i sposób rozpatrzenia uwag zawiera załącznik do Zarządzenia. W załączniku natomiast (forma tabelki) zawierającej 69 uwag zgłoszonych przez mieszkańców nie sformułowano żadnych rozstrzygnięć dotyczących uwag.

  W załączniku w rubryce „uwagi (informacje i wyjaśnienia dotyczące rozpatrzenia uwagi)” wskazano, co do wszystkich 69 zgłoszonych uwag – „uwagi pozostawione bez rozpatrzenia ze względu na podjętą uchwałę w sprawie przystąpienia do zmiany studium”.

  Należy zaznaczyć, że żaden przepis obowiązującego prawa nie uprawnia Burmistrza do zaprzestania prac nad MPZP, gdy Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do zmian studium. Burmistrz jest władzą wykonawczą w Gminie i ma obowiązek wykonywać uchwały Rady Miasta. Rada Miasta podjęła uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia MPZP i do dnia dzisiejszego nie podjęła uchwały o zaprzestaniu prac nad MPZP. W związku z powyższym na Burmistrzu ciąży obowiązek kontynuowania prac nad MPZP. Podjęcie przez Radę uchwały o przystąpieniu do zmian w studium w żaden sposób nie zwalnia Burmistrza z prac nad MPZP.

  Z uwagi na powyżej przywołane okoliczności zasadnym jest podjęcie przez Radę Miasta natychmiastowej uchwały w przedmiocie zobligowania Burmistrza do kontynuowania prac nad MPZP.

  Z poważaniem,

  Andrzej Mikołajczyk”

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Wezyr

  A gdzie byl pan mikolajczyk gdy zezwolono na budowę w specjalnie wydzielonych z doliny lomiankowskiej stref 4.2a , 4.3 , 6.4 ,6.5. Wtedy jakoś te zmiany dla wybranych mu nie przeszkadzały w każdym razie nie słyszałem żeby protestował… A teraz nagle mu sie na protesty wzięło jak kilkuset mieszkańców powiedziało dosyć planów dla wybranych my tez chcemy odrolnienia naszych ziem i równych planów dla wszystkich…jak to jest panie Mikołajczyk z ta rownoscia i konsekwencja… Teraz panu nagle przeszkadza ze chcemy odrolnienia naszych ziem a w 2011 jakoś panu nie przeszkadzało jak zmieniano studium dla wybranych.. A może tu nie chodzi o nasze ziemie ale o korty których powstanie jest błokowane a czy przypadkiem radna solecka Łomianek dolnych która pa Mikołajczyk zna jest związana z już istniejącymi kortami tenisowymi..jak myślicie czy korty które maja powstać nie bedą stanowiły ko murem mi dla już istniejących których współwłaściciel zasiada w radzie soleckiej dla łomianek dolnych….

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Dżo

  Komitet Łomianki Razem działa bardzo aktywnie. Dobrze Dobrze!!! Tak trzymać!!! Razem z Tomaszem Dąbrowskim wygramy następne wybory.
  Wtedy w końcu budownictwo w Łomiankach zacznie kwitnąć, a nowi mieszkańcy zamieszkają na nieużytkach przy wale.
  NOWA KREW!!! NOWE ŁOMIANKI!!!
  CHCEMY MIESZKAĆ W MIEŚCIE A NIE NA WSI!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Kamil

  Czy burmistrz Dąbrowski działał niezgodnie z prawa przepisami? Czy wstrzymanie prac nad planami jest bezprawne? Jak do sprawy się ustosunkowała Komisja Rewizyjna?

  0
  0
  Odpowiedz
 5. tomaszek

  tak, działał niezgodnie z prawem. komisja podtrzymała skargę i uznała ją za zasadną.

  co na to Burmistrz? nie wiadomo, swoim zwyczajem nie pojawił się na komisji. jak zwykle

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Seven

  To, że komisja podtrzymała skargę na burmistrza chyba jeszcze nic nie znaczy. Ale jeżeli faktycznie się okaże, że zatrzymanie planów przez burmistrza Dąbrowskiego jest niezgodne z prawem to co dalej?
  Czy takimi manewrami przy planach miejscowych nie powinny się zainteresować instytucje kontrolne do tego przeznaczone?

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Zoska P.

  Do Łomianki Razem.
  Z przykrością stwierdzam, że Twoich postów nie da się czytać. Częste używanie DUŻYCH LITER przeszkadza, a do tego wszystkiego treści, które nawiązują formą do propagandy z zeszłej epoki nie są wiarygodne.
  Jeżeli już przedstawiasz się jako stowarzyszenie to podaj jakieś nazwisko, zarząd, adres. Jeżeli nie masz wpisu do KRS to nie podpisuj się jako stowarzyszenie bo to naruszenie prawa.

  Teraz jesteś odbierany jako pokrzykujące zbrojne ramię burmistrza Dąbrowskiego lub co gorsza Rusieckiego.

  Mimo, to życzę powodzenia i ostrożności. Będę śledziła Twoje wpisy i poczynania z ciekawością.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Łomianki Razem

  do Zośka P.
  Zachęcamy Panią do śledzenia strony facebook Łomianki Razem 13.
  Myślę,że prawie 1000 mieszkańców odbiera nas inaczej niż Pani gdyż jestesmy apolityczni, a ci, którzy próbują nas zaszufladkować po prostu mogą się bać się konkurencji. Skończył się monopol na władzę teraz do głosu dochodzą coraz bardziej świadomi swoich praw mieszkańcy…i może tego się niektórzy obawiają? Nie da się powstrzymać zmian i Łomianki Razem 13 będą sprawować kontrolę społeczną nad pracą Radnych i Burmistrza.
  Pani dosyć nieprzychylne podejście sugeruje,że czegoś się Pani może obawia się Pani z naszej strony… Proszę się nas mieszkańców Łomianek nie bać działamy na rzecz realizacji konkretnych celów i nie będziemy brać udziału w rozgrywkach politycznych… Zachęcamy wszystkich, którzy nie chcą stać w korkach,którzy chcą odrolnienia swoich działek i tych którzy chcą coś zrobic dla Łomianek CHODŹCIE Z NAMI – ŁOMIANKI RAZEM 13 na FACEBOOK

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *