www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Łabędzi śpiew czy przestroga?

Dostałem list od firmy BYŚ – podziękowania za dotychczasową współpracę, która faktycznie była wzorcowa. Miłe!

W liście poruszona jest też ciekawa kwestia – „Szkoda, że większość samorządów w Polsce kosztem ekologii chce wygrać przyszłoroczne wybory, Nie chcą wiedzieć gdzie i w jaki sposób będą te odpady zagospodarowane. „.

Nasuwa się kilka pytań.
Czy to łabędzi śpiew czy przestroga dla mieszkańców?
Czy firma SITA dając najniższą cenę zapewnia zagospodarowanie odpadów zgodne z zasadami?
Czy Burmistrz i Urząd jako właściciele odpadów sprawdzą co SITA robi z zabranymi odpadami?


Załączone dokumenty:
List firmy BYŚ.pdf

 

Łabędzi śpiew czy przestroga?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

10 komentarzy

 1. MarekOgarek

  Szanowny „obserwatorzy” czy uważasz, że nasz burmistrz powinien biegać za śmieciarką i sprawdzać gdzie wywalają odebrane worki. Żartujesz czy ci już zupełenie lemingi we łbie namieszały?

  Odebrali to ich sprawa a burmistrz to zapewne ma gdzieś!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Gas

  Cóż „Monopolista śmieciowy”” – na Naszym terenie to i zdjęcie w krawacie wypada… (fakt SITA nie ma się co równać na tą chwilę z BYŚ-iem), ale śmierdzi mi tu podstępem – tym bardziej, że BYŚ jako jedyny się odwołał od wyniku przetargu… i moim zdaniem, list jest „”tendecyjny””. Pozdrawiam!”

  0
  0
  Odpowiedz
 3. hej ho

  SITA ma więcej kasy niż Byś i dwa takie Bysie razem wzięte. Mogą dać dumpingowe ceny i wykosić gościa z rynku. To francuski olbrzymi koncern śmieciowy. Dogadali się Francuzi z Niemcami i śmieją się z takich Polaczków jak Gas. Jutro Bysia nie będzie a Ty zapłacisz nie 9 zł tylko 29 zł.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. KaśkaK.

  Też dostałam taki list i szczerze szkoda mi się rozstawać z firmą Byś.
  Mnie akurat interesuje jakość i to co się potem z odebranymi odpadami dzieje. Wiem, że Byś podchodził do sprawy segregacji bardzo poważnie, jak jest z Sitą nie wiem i nie wykluczam, że też tak robią.

  Mam nadzieję, że burmistr sprawdzi jak wygląda sprawa segregacji w praktyce i czy realizowane są – moim zdaniem słuszne – proekologioczne założenia ustawy śmieciowej.

  Tu trzeba myśleć długofalowo, nie w perspektywnę roku czy dwóch, nie o nadachodzących wyborach. Tu chodzi o PRZYSZŁE POKOLENIA!

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Lulu

  Oczywistym jest, że burmistrz nie będzie biegał za śmieciarką, ale ma od tego ludzi. W końcu my płacimy, a on w naszym imieniu podpisuje umowę, więc powinie czuwać nad jej prawidłowym, do końca, wykonaniem. Mam nadzieję, że warunki przetargu oraz ustawa wyraźnie sprawy zagospodarowania odpadów regulują. Także należę do grona tych, którzy bardzo dobrze oceniają współpracę z Bysiem. Nie dostrzegam żadnych niezdrowych tendencji w tym liście, który uważnie przeczytałam, ale są między nami mistrzowie snucia teorii spiskowych. Niestety.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. zxcv

  Trzeba było dać burmistrzowi Dąbrowskiemu podwyżkę a nie teraz narzekacie. Jaka płaca taka praca! I tak dużo robi za te marne grosze.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. ciekawa

  Z tego co wiem to BYŚ nie wygrał w wielu okolicznych gminach i odwoływał sie (Czosnów, Zakroczym itp)Nawet w warszawie protestował. Więc z tąd ten list unowocześniony zakład został zagrożony brakiem pracy. Przykre ale prawdziwe. Jeśli teraz mamy płacić 9 zł po najtańszych kosztach to jak by wygrał BYŚ (był prawie 2 razy droższy) mysieli byśmy płacić 20 zł od osoby za śmieci segregowane wielu na to nie stać !!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 8. mieszkam w Burakowie

  Szkoda, że Byś już nie obsługuje Łomianek.
  Odbiór śmieci był zawsze o tej samej godzinie, a teraz worki muszą stać i czekać co nie jest estetyczne. Nie ma nic konkretnego. Bardzo mi się to nie podoba.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. mata hari

  Byś niech przetrzyma następne 2 lata na usługach dla osiedli, firm, sklepów. Kto jest patriotą lokalnym – z lokalnym przedsiębiorcą zawrze umowę. Mieszkańcy ani burmistrz nic tu do powiedzenia nie mają. Tak a nie inaczej określone są zasady przetargów publicznych. Tu nawet nie można było nic zakombinować w szczegółach przetargu, żeby poprzeć lokalna firmę. Za 2 lata będzie odnawianie kontraktu, jak SITA podskoczy – wskoczy BYŚ.
  Przykre, jak unijne dyrektywy niszczą lokalną gospodarkę. Komuna pod przykrywką demokracji…

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Gość

  Nie jestem fanem firmy Byś, ale uważam, że jest tu coś nie w porządku. Jeśli mamy firmę spełniającą europejskie standardy to w sytuacji, kiedy taka firma upadnie to będzie tragedia. A co będzie jeśli w UE będą zaostrzone kryteria recyclingu? Wtedy nie będziemy mieli żadnej firmy na terenie Polski mogącej zająć się odpadami. Będą wtedy zarabiać na nas firmy niemieckie a my będziemy płacić wielokrotność dotychczasowej stawki.
  Mam pretensje również do Byś-a. Powinniście Państwo zaproponować konkurencyjne stawki nawet wtedy, kiedy byście mieli do tego dopłacać. W dłuższej perspektywie czasu byłoby to dla Was bardzo opłacalne, bo konkurencyjne firmy już by dawno padły.
  Nie wiem, ale moim zdaniem jeśli sprawy przybrały taki obrót to coś jeszcze musi być na rzeczy, coś niekoniecznie związane z przetargami. Nic mi o tym nie wiadomo, ale takie mam przeczucia.
  Pozdrawiam

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *