www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Otwarcie Galerii Sztuki IAXAI w Hornówku

IAXAI jest miejscem. Miejscem, które do niczego nie zobowiązuje, niczego nie obiecuje, niczego nie tworzy, niczego (poza szczerością) od nikogo nie wymaga.

Miejscem, które istnieje tylko dlatego, że jest społeczność która je tworzy. Sztuka pod każdą postacią jest tylko pretekstem dla zaistnienia tej społeczności podczas spotkań. Czy to jako obraz, rzeźba, przedmiot, muzyka, fotografia, poezja, czy jaka kolwiek inna forma zmaterializowania ludzkiej kreatywności. Ważne jest spotkanie ludzi z ludzmi. Sztuka jest tłem.

Nie ważne, czy obraz traktujemy jako przedmiot pasujący do wnętrza, czy jako obiekt wywołujący w nas refleksje lub głębokie przeżycia. Ważne, że jesteśmy otwarci oraz chętni do poszukiwania i odkrywania. To jest sensem istnienia IAXAI.

Działalność galerii rozpocznie wystawa malarstwa Jana Astnera. Zaprezentowane zostanie między innymi seria obrazów Transhuman Portraits (Portrety Transhumanistyczne). Temat obrazów nawiązuje do obecnie propagowanej filozofii transhumanizmu. Transhumaniści chcą poprawić i przedłużyć życie człowieka, wykorzystując do tego nowe technologie i osiągnięcia naukowe. Doskonalenie ciała i poprawianie jego urody jest obecnie powszechnie dostępne. Stały postęp pozwala już rozwinąć nasze zmysły i zdolności intelektualne. O sztucznej inteligencji i robotach naśladujących człowieka słyszeliśmy już wszyscy. Ale czy wiemy do czego to może prowadzić? Czy naprawdę dzięki temu będziemy szczęśliwsi? Prostota formy i techniki wykonanych przez Jana Astnera portretów kontrastują z zaawansowaniem technologicznym niezbędnym do doskonalenia naszego ciała. Forma prac pokazuje, że rezultat modyfikacji może być różny od oczekiwań.

Galeria zaprasza na wernisaż 7 kwietnia o godzinie 19.00 do Hornówka, na ulicę XV Poprzeczną 13.

Otwarcie Galerii Sztuki IAXAI w Hornówku

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

 1. Poduszka

  Ile kilometrów to jest od Łomianek? Chętnie zobaczę, ale to jednak daleko?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. entomol

  Około 11 kilometrów, więc nie tak daleko.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *