www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Unior Mazovia 12H

Jazda indywidualna na czas i 12 godzinny rowerowy wyścig -Unior Mazovia 12h Marathon, już 22 czerwca w Łomiankach
To będzie niezwykła sobota, 22 czerwca Łomianki będą gościć pasjonatów rowerów z całej Polski. Odbędzie się 12 godzinny maraton rowerowy, mini wyścigi dla dzieci, a mieszkańcy Gminy Łomianki będą walczyć o tytuł Mistrza Łomianek w jeździe indywidualnej na czas. Organizatorem maratonu jest Cezary Zamana znany i ceniony kolarz, zwycięzca Tour de Pologne, który bardzo gorąco zacheca wszystkich do startu:
„ Maraton Unior Mazovia 12 h to wspaniała przygoda kolarska. Może wziąć w niej udział dosłownie każdy, niezależnie od wieku. Czas trwania maratonu, wcale nie oznacza, że trzeba go spędzić w całości na rowerze. Uczestnicy sami oceniają tempo i swój cel. Nawet najwytrwalsi potrzebują chwili przerwy na regenerację i posiłek. Startować można w pojedynkę w kategorii Solo, w parze w kategorii Duo oraz w czteroosobowych drużynach w kategorii Quatro. Zachecam wszystkich bardzo serdecznie, do wspaniałej rywalizacji i niepowtarzalnej zabawy. Mamy nadzieję, że odwiedzi nas wiel uczestników wraz z rodzinami, jak również mieszkańców Łomianek”
Organizatorzy przygotowali specjalne atrakcje dla gości rowerowego pikniku. Każdy kto odwiedzi w sobotę teren klubu wiejskiego „Wilczeniec” znajdzie coś dla siebie. Mieszkańcy Gminy Łomianki będą walczyć o tytuł Mistrza Łomianek w jeździe indywidualnej na czas. Zwycięzcami zostaną zawodnicy, którzy w najkrótszym czasie pokonają okrążenie wyznaczonej trasy. Zgłoszeń do wyścigu można będzie dokonać w dniu maratonu w biurze zawodów.
Wyłonimy najlepszego mieszkańca w kategoriach:
Młodzież 12-15 lat (z podziałem na chłopców i dziewczęta)
Kobiety – do 35 i powyżej 35 roku życia
Mężczyźni – do 35 i powyżej 35 lat roku życia

W Mini Wyścigu, który zostanie rozegrany o godz. 16 00 będą mogły wystartować dzieci do 11 roku życia. Dzieci startować będą z podziałem na kategorie wiekowe i wynikające z nich różne dystanse, najkrótszy mierzyć będzie 1,5 km. Najstarsze dzieci rywalizować będą na trasie 4,5 km.
Na najmłodszych od godziny 14 00 czekać będą kaski oraz rowerki biegowe Puky Race, na których wszystkie dzieci bezpłatnie będą mogły doskonalić umiejętności jazdy. Ten rodzaj nauki, bardzo pomaga dzieciom w utrzymaniu równowagi i przyczynia się do znacznie łatwiejszej nauki jazdy na tradycyjnym rowerze.
Maraton Unior Mazovia 12h będzie w tym roku organizowany po raz drugi. Start przewidziano na godzinę 12.00 w południe, a finał odbędzie się o północy. Dzięki temu uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do rywalizacji także w nocy, co do tej pory możliwe było tylko w maratonie Unior 24h.
Niezwykle ważna w maratonach długodystansowych jest odpowiednio przygotowana trasa, zabezpieczona przez sędziów i wykwalifikowane służby medyczne. Trasa maratonu została zaprojektowa pod kątem warunków dziennej i nocnej jazdy, w taki sposób, żeby była możliwa do przejechania nawet dla skrajnie zmęczonych zawodników. Ważne jest również, żeby się nie nudziła. To wszystko razem sprawia, że uczestnicy czują pełen komfort, tak bardzo potrzebny w tej szczególnie wymagającej sportowej rywalizacji.
Miasteczko sportowe, zapewni uczestnikom niezbędną wygodę potrzebną w trakcie rowerowych wyzwań. Przebieralnie, szatnie, prysznice, pole namiotowe oraz noclegi – wszystko to będzie do dyspozycji zawodników. Ponadto 12 h serwis rowerów, strefa zmian tak ważna w tego typu zawodach oraz elektroniczny pomiar czasu, dzięki któremu podczas maratonu na bieżąco, co okrążenie można będzie śledzić swoje wyniki.
Mratony 12h to wspaniała okazja by aktywnie spędzić czas w gronie rodziny i osób dla których rower jest niewątpliwą pasją, zmierzyć się z samym sobą i porównać z innymi zawodnikami.

Zapraszamy!

Więcej o maratonach na www.mazoviamtb.pl

Unior Mazovia 12H

Unior Mazovia 12H

Unior Mazovia 12H

Unior Mazovia 12H

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

  1. RoweryDwa

    Strasznie chaotyczna informacje – czytać się tego nie chce 🙁

    0
    0
    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *