www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

WNIOSEK DO BURMISTZA I RADY MIEJSKIEJ W

WNIOSEK DO BURMISTZA I RADY MIEJSKIEJ W SPRAWIE S7

Łomianki, dnia 7.03.2014 r.

Do:
Burmistrz Łomianek, ul.Warszawska 115, 05-092 Łomianki

Rada Miejska, ul.Warszawska 115, 05-092 Łomianki

Wniosek nr 88/03/2014
Podjęcie działań w spawie zablokowania inwestycji polegającej na udrożnieniu ul. Kolejowej zamiast realizacji trasy S7

Poniżej przedstawiamy listę oczekiwanych przez mieszkańców działań, które powinna podjąć Rada Miejska i Burmistrza Łomianek w sprawie zablokowania udrożnienia ul.Kolejowej i realizacji trasy S7 przez środek Łomianek.

BURMISTRZ:

1. Podjęcie zdecydowanych działań mających na celu zablokowanie udrożnienia ul.Kolejowej już na etapie projektu, jako sprzecznej z interesem społecznym mieszkańców naszej gminy Łomianki.

W związku z tym, że mieszkańcy i przedsiębiorcy Łomianek są zdecydowanie przeciwni podziałowi Łomianek w postaci stawiania kładek, zaślepianiu ulicy Wiślanej, uważamy że rada powinna zająć się tą sprawą na najbliższej sesji 20.03.2014

– 80 zebranych podpisów za szybką realizacją trasy S7 oraz przeciwko modernizacji ul, Kolejowej 6.03 .2014

2. Przygotowanie uchwały , na sesję 20.03.2014, przedstawiającej stanowisko organów naszej gminy wobec propozycji udrożnienia ul. Kolejowej– zdecydowany protest przeciw udrożnieniu.

3. Przygotowanie uchwały na sesję 20.03.2014, przedstawiającej stanowisko organów naszej gminy wobec opcji realizacji S7 w wariancie 1 – zdecydowany protest sprzeciw wobec wariantu1.

4. Zlecenie SISKOM wykonania opinii co do celowości modernizacji ul.Kolejowej i Pułkowej / marzec/.

5. Wysłanie do GDDKIA stanowiska Burmistrza w sprawie potencjalnego udrożnienia ul Kolejowej wraz z opiniami niezależnych ekspertów ( SISKOM, WIL, TRAKT)

6. Uzyskanie od GDDKIA analiz co do celowości udrożnienia ul.Kolejowej. Jeżeli takich analiz nie posiadają to skąd mają pewność, że tego typu rozwiązanie upłynni ruch, a nie zatrzyma się na pierwszych światłach z mostem Północnym.

7. Uzyskanie od Ministerstwa analiz i opinii co do celowości udrożnienia ul.Kolejowej i Pułkowej. Jeżeli takich analiz nie posiadają, to uzyskanie informacji na jakiej podstawie będą podejmować decyzje jeżeli jest to sprzeczne z interesem społeczności Młocin, Bielan i Łomianek.

8. Wysłanie do GDDKIA stanowiska Burmistrza w sprawie realizacji trasy w wariancie 1 śladem ul.Kolejowej. / marzec/ ( SISKOM, WIL, TRAKT)

9. Wysłanie do GDDKIA opinii SISKOM w sprawie celowości udrożnienia ul Kolejowej. / kwiecień/

10. Zorganizowanie spotkania dla mieszkańców w ICDS poprzedzonego kampanią informacyjną w postaci wydrukowanej broszury informacyjnej, ogłoszeń w gazecie o spotkaniu, powieszenia baneru nad Warszawską min 1 tydzień wcześniej, oraz powiesznia w gablotach informacji na ten temat.Dodatkowo akcja „ulotkowa” z pocztą, rozesłanie informacji do firm w tej kwestii.

11. Podjęcie współpracy z samorządem Młocin i radnymi Bielan w kwestii wspólnych działań mających na celu oprotestowanie projektu udrożnienia i realizacji Wariantu 1

12. Podjęcie innych działań w tej kwestii.

RADA MIEJSKA:


1. Podjęcie zdecydowanych działań mających na celu zablokowanie udrożnienia ul.Kolejowej już na etapie projektu, jako sprzecznej z interesem społecznym mieszkańców naszej gminy Łomianki. W związku z tym, że mieszkańcy i przedsiębiorcy Łomianek są zdecydowanie przeciwni podziałowi Łomianek w postaci stawiania kładek, zaślepianiu ulicy Wiślanej, uważamy że rada powinna zająć się tą sprawą na najbliższej sesji 20.03.2014

2. Podjęcie uchwały na sesji 20.03.2014, przedstawiającej stanowisko organów naszej gminy wobec opcji realizacji S7 w wariancie 1.(
zdecydowany protest przeciw projektowi w wariancie 1).

3. Podjęcie uchwały na sesji 20.03.2014, przedstawiającej stanowisko organów naszej gminy wobec propozycji udrożnienia ul. Kolejowej (zdecydowany protest przeciw udrożnieniu).

4. Podjęcie współpracy z samorządem Młocin i radnymi Bielan w kwestii wspólnych działań mających na celu oprotestowanie projektu udrożnienia i realizacji Wariantu 1

Uzasadnienie zawarte jest w stanowisku Stowarzyszenia Łomianki Razem opracowanym w oparciu o otrzymane informacje z SISKOM, WIL oraz intencje mieszkańców zarówno Dąbrowy jak i Łomianek wyrażone na spotkaniu 6.03 .2014 .

( załącznik nr 1.) W posiadaniu Stowarzyszenia jest 80 zebranych podpisów za szybką realizacją trasy S7 oraz przeciwko modernizacji ul. Kolejowej).

w imieniu mieszkańców Łomianek

Joanna Roszkowska
Stowarzyszenie Łomianki Razem

Wnioskodawca: Stowarzyszenie Łomianki Razem

Wpis do ewidencji nr. 88 z dnia 5.08.2013

Adres do doręczeń:

ul. Rolnicza 103, 05-092 Łomianki

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

3 komentarze

 1. kubek

  „…W miasteczku Łom-Piong jest dużo działek i działeczek, które można by zabudować domkami. Nie pozwalają na to jednak przepisy i decyzje Wielkiej Rady.
  Właściciele tych działek, zwani też dumnie deweloperami, żeby zarobić na swoją miskę ryżu, musieli się strasznie natrudzić. Dziesiątki razy odwiedzali urzędników, zaprzyjaźniali się z nimi i od czasu do czasu udało się wyrwać jakiś mały obszar pod zabudowę.
  Towarzysz Pio-Rus od lat obserwował ich trud. Wpadł wreszcie na pomysł. Zaprosił deweloperów i przedstawił im taki oto plan:
  Musicie się zjednoczyć. Po co chodzicie każdy oddzielnie i zawracacie głowę moim urzędnikom. Stwórzcie stowarzyszenie i rozmawiajcie tylko ze mną.
  – Ale, z przeproszeniem Waszej Wszechwielkości, jest jeszcze ta okropna Rada, która nam tych jakże drobnych przekręcików, nie przepuści – nieśmiało odezwał się przedstawiciel deweloperów.
  – Nie doceniacie mnie drodzy poddani. Na to też mam sposób. Musicie po prostu zostać członkami Rady.
  – Ale jak? – rozległ się w małej salce wielogłosy jęk.
  – Oj, słabo te wasze rozumki pracują. Co przy każdych wyborach nakręca ludzi? Za czym można było ich setkami wyprowadzić na ulicę?
  – No, to chodziło o te wielkie drogi co przecinają miasteczko ale to już nie aktualne, bo przez wiele lat nic nie będzie budowane.
  – Oj tam, oj tam. Po prostu musicie zebrać trochę więcej pieniędzy i zrobić cztery debaty a nie jedną. Reklamę w Organie dostaniecie, salę i wszystko co trzeba też, tylko zatrudnijcie kogoś, kto się zna na robocie.
  Porozmawiali jeszcze chwilę i rozeszli się kręcąc głowami z uznaniem, dla wielkości umysłu ich Wielkiego Towarzysza.
  A towarzysz Pio-Rus siedząc w fotelu, tak zacierał ręce, że rozgrzały się niemal do czerwoności. – Tyle wróbli jednym strzałem – nie ma takiego, co by mi dorównał.

  … Chyba, że mieszkańcy miasteczka zaczną czegoś się domyślać….”

  to byłoby tyle na ww. temat. Cyt. pochodzi z felietonu Łomianki Rozum Nr 67 pt „Łom-Piong – Deweloperzy Razem”

  Dobranoc Państwu, pozdrawiam twórcę (?) Łomi Pionga 😉

  0
  0
  Odpowiedz
 2. obserwator III

  SITKOM to stowarzyszenie Warszawskie i dla Warszawy.Dziwne ale od lat mam odczucie że bardzo nie lubią samochodów w Warszawie. Mocno przyklaskują każdej nowej strefie parkowania, ograniczeniu ruchu i jego spowolnieniu. Bo samochody to smog,spaliny i brak ekologii trzeba je ograniczyć a najlepiej zlikwidować. Nie powiem walczą równocześnie o przejezdność dróg głównych w Warszawie. Tyle tylko, że nie widzą od lat żadnego celu w upłynnieniu ruchu na Pułkowej. A to jest w miejscu gdzie my z Łomianek stoimy najczęściej i gdzie dla na zaczynają się korki.
  Trawa tak od lat. Owszem akceptują dobudowę bus-pasa ale tylko to i nic więcej! I takiej firmie Łomianki Razem chce udzielić zlecenia na badanie. Po co to ja już będzie to wariant II nic innego. Bo sprawa już w ich wewnętrznym gronie została ustalona! I teraz nie wiem czy przedstawiciele Łomianek Razem to grupa nie myśląca, czy ktoś ich może przekupił, czy też wiedząc, że manipulują może na czyjeś polecenie ludźmi mówiąc im półprawdy chcą zabezpieczyć sobie alibi. Trudno się w tym rozeznać. W każdym bądź razie na odcinku od Brukowej w kierunku Gdańska pomiar nie wykazał ani 55000 pojazdów, ani też 50000 tylko poniżej 40 tys pojazdów an dobę. A to wielka różnica i znaczące kłamstwo!

  0
  0
  Odpowiedz
 3. kubek

  Niestety najnowszy Łom Piong autorstwa Łomianki Rozum chyba znów trafia w sedno:

  „… 69 Łom-Piong – Nowa teoria PR
  Na naradzie w Synferopolu zebrało się dowództwo spontanicznych ruchów oddolnych i ich patronów by ustalić strategię działania na najbliższy czas. Szczególnie ciekawe były ustalenia zespołu do spraw PR.
  Zebrani zastanawiali się jak, wobec natrętnego wpychania wszędzie nosa przez zagraniczne media, będzie można dalej załatwiać interesy dla swoich.
  Nowa koncepcja PR wymaga więcej pracy ale powinna dać efekty. Jeśli chcemy komuś coś załatwić, co jest sprzeczne z interesem wielu ludzi, trzeba powołać stowarzyszenie. Pieniądze przeznaczone na łapówki trzeba podzielić na pół. Połowa idzie tam gdzie zawsze a druga finansuje stowarzyszenie. Rzecz oczywiście udaje się tylko w miejscach gdzie nie ma pełnej swobody informacji, ale z tym przecież nie będzie problemu. Stowarzyszenie inwestuje w zmasowaną reklamę, przyciąga ludzi albo obietnicami albo szerzeniem strachu przed jakimiś zagrożeniami. Organizatorzy dbają o to by ruch nie wymknął się spod kontroli i nie zaczął podnosić nieplanowanych postulatów. Celem mitingów i debat jest ogłoszenie za pośrednictwem kontrolowanych mediów, że to co mówili organizatorzy jest postulatem wszystkich obywateli .Teraz władza może spokojnie załatwiać małym grupkom ich interesy, bo przecież są to już żądania społeczeństwa.
  Na koniec zebrani przez aklamację przyjęli postulat zgłoszony przez gości z miasteczka Łom-Piong, by więcej nie używać bezsensownej zachodniej nazwy PR i od dziś to działanie nazywać PiRus. …”

  Pozdrowienia dla Łomianki Rozuma 😉

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *