www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Przystanek do warjatkowa

Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego tekstu Laboratorium przekazuje Państwu rozmowę Obserwatora 2 z Sąsiadką.

– Dziękuję, że zachciała Pani poświęcić swój cenny czas. Nie tylko na ostatnią sesję Rady Miasta, ale również na rozmowę. Zwróciła Pani uwagę Laboratorium Łomianki na tekst St. Bratkowskiego pt. Sztuka zarządzania nienawiścią. Czy przebieg ostatniej sesji był aż tak kontrowersyjny ?
– Nie ma za co dziękować, do udziału w sesji przekonała mnie Pani Łom-Piong, osoba obdarowana ogromnym wyczuciem spraw społecznych i poczuciem humoru, która od dawna stawia tezę, że całe Łom-Piong skończy w sądach i różnych „organach” śledczych. Po sesji z dnia 20 marca widzę, że to już się dzieje, że może być tak, jak w wierszyku satyryka Artura Andrusa:

Idzie Grześ przez wieś,
Worek piasku ma,
A za Grzesiem,
Z cebesiem,
ABW i CBA !!!

– Więc zacznie się wzajemne pozywanie do sądów, pisma do tzw. Właściwych Instytucji ?
– Tak, to już się rozpoczęło. Informacja o zawiadomieniu została podana do wiadomości.
– Ale co będzie gdy Właściwe Instytucje znajdą w worku złoty piasek ?
– W worku nie ma moim zdaniem złotego piasku, tylko – proszę o wybaczenie – osady z oczyszczalni. Przysłowiowy „Grześ”, czyli zwykły mieszkaniec, wyciągnął na światło dzienne, delikatnie mówiąc, różne grzeszki. No i reakcja jest dosyć gwałtowna, bo Mieszkańcy worek rozpruwają konsekwentnie….. Przyglądałam się reakcjom i zachowaniom uczestników, zarówno na widowni, jak i przy stołach obrad. Odniosłam wrażenie, że dla niektórych osób jest to „przystanek do wariatkowa”, a nie poważna sesja Rady Miasta.
– Jak to Pani uzasadni ?
– Nie muszę uzasadniać Panie Obserwatorze 2, nie muszę… wystarczy żeby zainteresowani obejrzeli relację video z tej sesji. Niech każdy wyciągnie samodzielnie wnioski. Nie znajduję żadnego usprawiedliwienia dla tego rodzaju zachowań. Wrzaski ,krzyki wyraźnie nakręconej publiczności, co faktyczne uniemożliwia prowadzenie obrad i wypowiedzi radnych. Albo tyrady dookoła Wojtek o tym samym, wygłaszane przez pracowników Urzędu, niestety także pełniących odpowiedzialne funkcje, aż do konieczności wyłączenia mikrofonów. Większość radnych, zwanych w Łom-Piong zgodnie z zasadami Nowomowy OPOZYCJĄ, zachowuje spokój, nie odpowiada w tym samym stylu i tonie, co można z łatwością zaobserwować. Sesja nie została dokończona, będzie kontynuowana.
-Ale w sumie to nic nowego. W naszym Łom-Piong, znamy takie zachowania od dawna. Metoda sprawdzona, więc czemu jej nie stosować dalej; czy mam przypomnieć kto takie obyczaje wprowadził ?
– Nie warto, może innym razem. Widzi Pan, Panie Obserwatorze 2, odniosłam wrażenie, że nadjedzie w końcu właściwy środek transportu i umożliwi choćby części oczekujących odjazd z tego feralnego przystanku. Wszyscy chyba się jednak nie pomieszczą…..
– Ciekawe tezy, chciałbym z Panią o tym jeszcze porozmawiać. Może po kolejnej części przerwanej sesji . Zgoda?
– Zgoda, zgoda. – A Bóg wtedy rękę poda……

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

 1. Obserwator III

  Idzie Grześ przez wieś,
  Worek piasku ma,
  A za Grzesiem,
  Za cebesiem,
  idą pieski dwa.

  Tak żyjemy w czasach gdy u szczytu władzy gminnej jest marionetka i dobrze jej z tym.
  W dodatku ekipa ta usiłuje wszystkim sterować osobiście. A dla dwóch niezbyt dobrze przygotowanych osób i jednego niemowy, to zbyt wiele.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Laboratorium Lomianki

  Pozwalamy sobie przypomnieć ten tekst. Kolejny raz wykrakaliśmy. Oto mamy kilka postępowań prawnych, ważne Instytucje piszą pisma; jednym słowem termin odjazdu autobusu bliski. W Laboratorium zauważamy starania jednego z Komitetów podejmowane w celu zapewnienia kompletu pasażerów; na przystanku robi się tłoczno.
  Dobrej nocy życzy Państwu Laboratorium Łomianki.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *