www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Dyskusja o buspasie i Planie Zrównoważonej Mobilności Miejskiej

23 listopada 2023 roku obyło się posiedzenie Komisji Techniczne RM w Łomiankach. Burmistrz Łomianek, radni, urzędnicy i projektanci rozmawiali o koncepcji buspasa. Radni opiniowali również Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla metropolii warszawskiej 2030+ w skład, której również wchodzą Łomianki.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu video

/ red/


 

Spotkanie w sprawie BUSPASa

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

8 komentarzy

 1. Kucharz

  W końcu, zę powstaje oficjalny dokument. Ciekawe co wyjdzie z analizy ruchu. Warint jak słychać jest po to by było co pokaać ewentualnym niedowiarkom. Szkoda, żę yo wszystko tak długo trwa.

  Problem jest z kilkoma osobami z samorządu Młocin i układajacymi się z nimi, wbrew decyzjom Warszawy i Łomianek, radnymi z Łomianek przeciw działaniom burmistrz Żebrowskiej, która chce budowy buspasa.

  Kampania polityczna z termogarnkiem trwa . Szkoda, zę tracą na tych układankach mieszkańcy Łomianek stojący w korkach.

  8
  2
  Odpowiedz
 2. MŁOCINY o negatywnym zaopiniowaniu

  Jak obecna władza w Łomiankach się skończv to i skończv temat busapasa.
  Bo to nie może bvć tak że Łomianki sobie same bez Młocin coś wvmvślają z Warszawą. Młocinv nie chcą buspasa. Niech wróci stara i dobra współpraca.
  Kiedvś razem bvliśmv „Razem z Łomiankami” a teraz sobie wvmvślacie jakieś buspasv

  facebook.com/ samorzadmlocin
  Buspas z Łomianek – otrzymaliśmy z Wydziału Infrastruktury Urząd Dzielnicy Bielany prośbę o zaopiniowanie dwóch wariantów realizacji buspasa. Na wniosek Tomasza Gumowskiego samorząd podjął uchwałę o negatywnym zaopiniowaniu obu wariantów. Uchwała została przyjęta:
  a. 10 głosów za,
  b. 0 przeciw,
  c. 1 wstrzymujący.

  1
  4
  Odpowiedz
  • Halo? o co wam chodzi?

   Układy układziki. Halo razem z Młocinami przeciw Trzaskowskiemu i Żebrowskiej? No tego jeszcze nie było a tracą na tym całe Łomianki. Halo? o co wam chodzi?

   2
   1
 3. AdamWP.

  Żebrowska mało skuteczna, ale coś robi. Jak wrócą jej poprzenicy to znowu będą jałowe obiecanki o tramwaju, o którym nikt poważny w Warszawie nawet nie wspomina. Potwierdzili to projektanci. Mozna posłuchać na filmie powyżej.

  2
  2
  Odpowiedz
 4. BusPas...

  Kiełbasa wyborcza 😀
  Uwierzę jak zobaczę łopatę wkopaną w ziemię. Gadać to już gadają od lat pięciu i nadal zero efektów…

  4
  0
  Odpowiedz
 5. z Żoliborza

  Jestem mieszkańcem Żolborza, Obejrzałem, posłuchałem i pytam – KIEDY BĘDZIE BUSPAS?

  A sąsiadom z Młocin proponuje nie dać się manipulować kilku wkółko tym samym krzykaczom. Mniej samochodów to między innymi mniejsze zanieczyszenia powietrza na Młocinach, wzrost bezpieczeństwa, mniejsza degradacja środowiska. Można długo wymieniać.

  1
  0
  Odpowiedz
 6. j46

  … I tak chodzą lata długie, jak chce jedno nie chce drugie… . Buspas to w pierwszym rzędzie przyspieszenie komunikacji miejskiej zwłaszcza w godzinach szczytu i w momentach gdy drogę tamuje wypadek. Warszawa od lat wyraźnie preferuje komunikację zbiorową jako bardziej eko. Bo tak jest, nawet gdyby ruch odbywał się autobusami z przed pól wieku. Próba przed wyborczego handlu buspasa ze ścieżką rowerową i chodnikiem w zamian za samą ścieżkę wydaje sią być żałosną próbą zdobycia popularności. Niestety są w Łomiankach osoby, które usiłują na tym zbić kapitał. Suma zysków i strat niewspółmierna, zwłaszcza że za zgodą rady miejskiej, po raz kolejny gmina finansowo uczestniczy w analizie tego istotnego problemu jakim jest buspas dla Warszawy i Łomianek.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Tylko burmistrz Żebrowska daje realne szanse na polepszenie dojazdu do Warszawy

  Tylko burmistrz Żebrowska daje realne szanse na polepszenie dojazdu do Warszawy.
  Dąbrowskiego i Rusieckiego z Roszkowską w pierwszej linii stać na blokowanie i utudnianie ruchu które nic nie dało, a jedynie sklóciło Łomianki z instytucjami z którymi można i trzeba rozmwiać żeby się porozumieć co już Żebrowksa robi.

  https://lomianki.info/podpisanie-umowy-na-przygotowanie-wielowariantowej-koncepcji-utworzenia-buspasa/

  https://www.rdc.pl/aktualnosci/warszawa/sa-pieniadze-nie-ma-decyzji-co-z-planowanym-buspasem-do-lomianek_R9MDJnnogM2WJIifEOOy

  0
  1
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *