www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

WYBORY SAMORZĄDOWE W ŁOMIANKACH 2024 / www.LOMIANKI.INFO

Karolina Średniawa

KANDYDATKA DO RADY MIEJSKIEJ W ŁOMIANKACH
OKRĘG 3

Wiek: 33
Wykształcenie: Wyższe
Zawód wykonywany: Przedsiębiorca

Komitet wyborczy: KWW Marka Zielskiego
Kontakt: sredniawa.karolina@gmail.com

Krótko o kandydatce / kandydacie:
Jestem mieszkanką Łomianek od dziecka, to tutaj moi rodzice założyli rodzinny biznes, zbudowali dom i zakorzenili się. Teraz ja jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci, która wraz z mężem również znalazła swoje miejsce w Gminie Łomianki – w Kiełpinie. Z wykształcenia jestem psychologiem. Startuję na radną z okręgu 3, to właśnie tutaj stan dróg oraz brak oświetlenia bardzo mnie zaskoczył. Powstaje tu wiele nowych osiedli, przybywa mieszkańców, którzy nie mają jak dojechać do domu. Trzeba to zmienić!


Jak Pani / Pana zdaniem Łomianki powinny wyglądać za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat (kierunki rozwoju, urbanistyka, zagospodarowanie przestrzenne…)?
Moim zdaniem Łomianki są naprawdę miastem możliwości, mają wiele walorów, które trzeba wykorzystać, mamy jeziora, mieszkamy na pograniczy Puszczy. Nie powinniśmy być tylko „sypialnia Warszawy”, i w tym kierunku powinien iść rozwój. Przede wszystkim też tereny wiejskie gdzie nie ma kanalizacji, nie wspominając o drogach i oświetleniu oraz komunikacji między np. Kępą Kiełpińską a centralnymi Łomiankami bądź choćby autobus szkolny, w tą stronę powinien iść rozwój naszej Gminy.

Jakie inwestycje Pani / Pana zdaniem w Łomiankach w najbliższym czasie są najważniejsze (oświata, kultura, komunikacja, wodociągi i kanalizacja, infrastruktura drogowa…)?
Wszystkie inwestycje są tak samo ważne, nie oszukujmy się dla każdego mieszkańca co innego będzie priorytetem, dlatego trzeba przede wszystkim mieć dobry zespół Radnych, z których każdy będzie mógł wspierać dany projekt, który jest najbliższy posiadanej przez niego wiedzy. Ja z wykształcenia jestem psychologiem, chciałabym wprowadzić w Łomiankach program ochrony zdrowia psychicznego, uważam, że jest on bardzo potrzebny, szczególnie dla dzieci i młodzieży.

Kim według Pani / Pana jest samorządowiec. Jakimi wartościami powinien się kierować?
Samorządowiec to przede wszystkim osoba, która kocha ludzi, uwielbia z nimi współistnieć i pomagać jak tylko potrafi najlepiej. To osoba dla której, powyższe stwierdzenie nie jest poczuciem obowiązku tylko spełnieniem i niesieniem pomocy w tym przypadku mieszkańcom aby stworzyć naszą Gminę miejscem absolutnego rozwoju.

Jakie według Pani / Pana są mocne strony Łomianek?
Łomianki są na pograniczu Kampinoskiego Parku Narodowego to na pewno jest mocna strona, bliskość przyrody. Mamy również swoje jeziora, które powinny zostać zagospodarowane abyśmy mogli w słoneczne dni korzystać z uroków, które mamy w sąsiedztwie. Wszystko pragnęłabym aby było rozwijane w harmonii z otoczeniem. Nie można też zapomnieć, że mieszkamy bardzo blisko Warszawy i mimo utrudnień komunikacyjnych (ciągle korki) nadal uważam to za mocną stronę.

Jakie według Pani / Pana są słabe strony Łomianek?
Słabą stroną Łomianek jest na pewno trudność dojechania do Warszawy, nad tym trzeba pracować. Konieczna jest modernizacja infrastruktury drogowej. Rozbudowa ścieżek rowerowych oraz kanalizacji.
Brak żłobka jest tez bardzo słabą stroną, przedszkole też jest potrzebne oraz Szkoła w Łomiankach Dolnych.

Jakie są najważniejsze założenia Pani / Pani programu wyborczego? 
W naszym programie wyborczym mamy 4 główne filary: Inwestycje, społeczeństwo, bezpieczeństwo i środowisko.
Ciężko mówić o konkretnym założeniu, gdyż w Łomiankach potrzebujemy rozwoju na wielu płaszczyznach. Na pewno stan dróg, przede wszystkim w części wiejskiej, trzeba poprawić natychmiast, rozbudować kanalizację, oświetlić ulice. Ale poza tym nie zapominajmy o rozrywce, powinny wrócić Dni Łomianek oraz inne wydarzenia, na których mieszkańcy mogliby się integrować.

Ponadto… 
Będę wdzięczna za każdy oddany na mnie głos i obiecuje, że nie będzie to głos zmarnowany.


Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującego Burmistrza Łomianek?
Przeciętnie

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Miejskiej?
Przeciętnie

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Powiatu?
Przeciętnie


 

 

 


PREZENTACJA KADYDATÓW – WYBORY SAMORZĄDOWE 2024